• 19 آذر 1398
  • 1910
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبرداد؛

بهره برداری از هفت طرح بهداشتی و درمانی با حضور وزیر بهداشت

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،هفت طرح بهداشتی درمانی در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن به بهره‌برداری رسید.

 بهره برداری از هفت طرح بهداشتی و درمانی با حضور وزیر بهداشت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت:  با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،هفت طرح بهداشتی درمانی در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن به بهره‌برداری رسید.

وبدا سبزوار/ دکتر علیرضا مسلم در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: دو مرکز جامع خدمات سلامت، سه محل زیست پزشک، یک خانه بهداشت و یک پایگاه اورژانس با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت،دکتر جان بابایی معاون درمان،دکتر رئیسی معاون بهداشتی،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین شهرستان،  18 آذر ماه سال جاری مورد بهره برداری قرار گرفت.  

وی افزود: مرکز خدمات جامع سلامت شهری کوشک درزیربنای یک هزار و ۱۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال با حضور وزیر بهداشت،در شهرستان سبزوار به بهره برداری رسید.

رئیس دانشگاه اضافه کرد: مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی حکم آباد درزیربنای یک هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال و خانه بهداشت احمد آباد ملک با زیربنای ۹۰ مترمربع  و هزینه یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در شهرستان جوین با دستور ویدئو کنفرانسی دکتر نمکی و با حضور مسئولین به بهره برداری رسید.

دکتر مسلم ادامه داد: در شهرستان جغتای دو محل زیست پزشک در مرکز خدمات جامع سلامت جغتای و مرکز خدمات جامع سلامت محمد آباد گَفت در زیر بنای 110 مربع و با اعتباری بالغ بر 4میلیارد و 600 میلیون ریال با دستور ویدئو کنفرانسی وزیر بهداشت و با حضور مسئولین شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

 وی با اشاره به بهره برداری از محل زیست پزشک مرکز خدمات جامع سلامت سلطان آباد در شهرستان خوشاب،گفت: این مرکز در زیر بنای 110 مترمربع و با هزینه 2میلیارد و سیصد میلیون ریال از دیگر پروژه های بهداشتی بود که از طریق ویدئو کنفرانس در سفردکتر نمکی به بهره برداری رسید.

دکتر مسلم افزود: همچنین در سفر وزیر بهداشت به سبزوار پایگاه اورژانس جاده‌ای چشام از توابع شهرستان داورزن  که با مشارکت خیرین و در زیربنای ۱۰۰ مترمربع وبا هزینه چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ساخته شده است با دستور ویدئوکنفرانسی مورد بهره برداری قرار گرفت.  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بیان داشت:مجموع اعتبارات هزینه شده برای این طرح‌ها ۶۵ میلیارد ریال است که با هدف گسترش و توسعه برنامه تحول نظام سلامت، ارتقا و افزایش دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی به بهره برداری رسیدند.

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *