• 18 مهر 1398
  • 975
معاون درمان وزارت بهداشت در سبزوارعنوان کرد؛

راه اندازی 2 هزار واحد تک نفره زایمان در کشور / در سال جاری 40 بیمارستان در کشور به بهره‌برداری می‌رسد

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: 2 هزار اتاق زایمانی در کشور ساخته شده و از آنچه در طرح تحول سلامت پیش بینی شده، 90 درصد آن در بخش اتاق زایمان اجرا شده است.

 راه اندازی 2 هزار واحد تک نفره زایمان در کشور / در سال جاری 40 بیمارستان در کشور به بهره‌برداری می‌رسد

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: 2 هزار اتاق زایمانی در کشور ساخته شده و از آنچه در طرح تحول سلامت پیش بینی شده، 90 درصد آن در  بخش اتاق زایمان  اجرا شده است.

وبدا سبزوار/ دکتر قاسم جان بابایی عصر امروز17مهر ماه سال جاری در حاشیه بازدید از بیمارستان‌های سبزوار با تاکید بر لزوم بهسازی بیمارستانهای کشور، در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: در سال جاری 40 بیمارستان در کشور به بهره‌برداری می‌رسد که برخی از آنها تکمیل و تجهیز و مابقی تا پایان سال افتتاح می‌شود.

وی افزود: با افتتاح این طرح‌ها حدود 6 هزار تخت بیمارستانی کشور در حوزه بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی اضافه می‌شود.

معاون درمان وزیر بهداشت اضافه کرد: از برنامه‌های طرح تحول سلامت، توسعه بخش‌های زایمانی و اتاق‌های زایمان (LDR) است که به طور اختصاصی برای هر مادر در نظر گرفته شده است.

دکترجان بابایی بیان داشت: 2 هزار اتاق زایمانی در کشور ساخته شده که از آنچه در طرح تحول سلامت پیش بینی شده 90 درصد آن در  بخش اتاق زایمان اجرا شده است.

وی با اشاره به بدهی 10هزارمیلیارد ریالی سازمان‌های بیمه گر به دانشگاهها،تصریح کرد: بیمه تامین اجتماعی تفاهم نامه‌ای با وزارت بهداشت دارد که 60 درصد بدهی هر ماه تحویل و اسناد 40 درصد تا سه ماه رسیدگی و مابقی در زمان مشخص شده‌ای پرداخت شود.

 دکتر جان بابایی با بیان اینکه بیشتر از مشکل کمبود تخت‌های بیمارستانی مشکل توزیع آن است،گفت: در برخی شهرستان‌ها نسبت تخت به بیمارستان از میانگین کشوری بالاتر و در برخی شهرها این میزان کمتر است.

معاون درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: در دانشگاه و واحدهای درمانی سبزوار کارهای خوبی انجام شده و دو طرح نیمه تمام بخش ال دی اتاق زایمان تک نفره و اورژانس بیمارستان واسعی جز طرح‌های طرح تحول سلامت است که تکمیل می‌شود.

شایان ذکر است،بازدید از بیمارستان قمربنی هاشم(ع)شهرستان جوین و مراکز آموزشی درمانی سبزوار و افتتاح بخش زنان و مامایی مرکز آموزشی درمانی واسعی از برنامه های سفر معاون درمان وزارت بهداشت به سبزوار بود.

 

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}