• 6 شهریور 1398
  • 732
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

آمادگی دانشگاه در موج دوم سفرهای تابستانی / پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی با مشارکت همه جانبه دستگاهای مرتبط

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و پیش‌بینی تمهیدات لازم، این دانشگاه آمادگی کامل جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در موج دوم سفرهای تابستانی را دارد.

 آمادگی دانشگاه در موج دوم سفرهای تابستانی / پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی با مشارکت همه جانبه دستگاهای مرتبط

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و پیش‌بینی تمهیدات لازم، این دانشگاه آمادگی کامل جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در موج دوم سفرهای تابستانی را دارد.

به گزارش وبدا / دکتر علیرضا مسلم با اشاره به آغاز موج دوم سفرهای تابستانی و افزایش تردد در جاده‌های شهرستان در گفتگو با وبدا اظهار کرد: تمامی بیمارستان ها،مراکز بهداشتی درمانی و پایگاه های اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده ای در سبزوار و شهرستان های تابعه دراین ایام آماده ارائه خدمات به مسافرین و زائرین بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) هستند.

وی با بیان اینکه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در شش بیمارستان تابعه دانشگاه ارائه می گردد،افزود: ضمن آمادگی تمامی بخش های بیمارستان های تابعه، بخش های مراقبت های ویژه،اتاق های عمل، مرکز دیالیز و کلینیک ویژه دانشگاه با حضور متخصصین در رشته های مختلف در این مدت آماده ارائه خدمات درمانی موردنیاز هستند.

رئیس دانشگاه اضافه کرد: مرکز هدایت دانشگاه جهت اعزام احتمالی بیماران هماهنگ وبخش های آنژیوگرافی،سنگ شکن،شیمی درمانی،ام آر آی و سی تی اسکن در بیمارستان های تابعه ،آماده پذیرش بیماران می باشند.

دکترمسلم با بیان اینکه کلیه پایگاه های اورژانس شهری و جاده ای به صورت آماده باش هستند،بیان داشت: جهت افزایش آمادگی پاسخگویی به حوادث احتمالی، اورژانس115 در راستای ارائه خدمات مطلوب و کاهش زمان حضور آمبولانس بر بالین مصدومان و مددجویان احتمالی و همچنین ایجاد امنیت خاطر مسافران و شهروندان در آماده باش کامل خواهد بود و با همکاری پلیس، هلال احمر خدمات مورد نیاز را ارائه خواهد کرد.

وی با اشاره به پاسخگویی به حوادث پر تلفات با رویکرد به نقاط حادثه خیز شهرستان،ادامه داد: در این ایام یک فروند بالگرد، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و بیش از 30 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه موتورلانس با 27 پایگاه اورژانس و استقرار آمبولانس ها در حاشیه محورهای مواصلاتی و مسیرهای پر تردد شهرستان سبزوار فعال است.

رئیس دانشگاه اضافه کرد: همچنین تیم های بازرسی بهداشت محیط دانشگاه در ایام نوروز فعال و برعملکرد مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مراکز اسکان مسافرین و اماکن عمومی نظارت مستمر خواهند داشت.

دکترمسلم در ادامه با اشاره بر ضرورت پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی،اظهارکرد: ضرورت توجه به ارتقای ایمنی ترافیک سفرهای ماه پایانی تابستان با الگوی نسبتا موفق طرح ارتقای ایمنی سفرهای نوروزی در راستای کاهش آمار قربانیان و مصدومین و معلولین حوادث رانندگی پرحادثه ترین ماه سال، نیازمند مشارکت و هماهنگی و پشتیبانی همه جانبه تمامی سازمان های مرتبط است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بابیان اینکه بیشتر تصادفات در اثر خستگی،خواب آلودگی و عدم دقت کافی در رانندگي به وقوع می پیوندد،تصریح کرد: يكي دیگر از دلايل وقوع تصادفات بي دقتي و حواس پرتي رانندگان است که اين حواس پرتي و بي دقتي را زماني مي‌توانيد به تمركز تبديل كنيد ، كه از مواد الكلي و داروهاي روان گردان استفاده نكنيد، با تلفن همراه صحبت نكنيد، در حين رانندگي از استعمال دخانيات و از خوردن و آشاميدن پرهيز كنيد و از همه مهمتر در حال خستگي و خواب آلودگي هرگز رانندگي نكنيد تا بخش زيادي از تصادفات رانندگي را پيشگيري نماييد.

گفتنی است؛دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با شش بیمارستان تخصصی با 850 تخت فعال، 26 پایگاه اورژانس، ۱۹۵ خانه بهداشت و ۳۸ مرکز بهداشتی،ارائه خدمات تخصصی درمانی و بهداشتی  را در غرب خراسان رضوی بر عهده دارد.

 

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *