• 15 مرداد 1398
  • 1853
معاون درمان دانشگاه :

دومین دستگاه ماموگرافی دیجیتال نصب و راه اندازی شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: دومین دستگاه ماموگرافی دیجیتال با اعتباری بالغ بر20میلیارد یال در مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری‌های غیر واگیر و سرطان این دانشگاه نصب و راه اندازی شد.

  دومین دستگاه ماموگرافی دیجیتال نصب و راه اندازی شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: دومین دستگاه ماموگرافی دیجیتال با اعتباری بالغ بر20میلیارد ریال در مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری‌های غیر واگیر و سرطان این دانشگاه نصب و راه اندازی شد.

به گزارش وبدا / دکتر محمد نعمت شاهی ضمن اعلام خبر فوق در گفتگو با وبدا اظهار کرد: این دستگاه که از دستگاه های مامو گرافی با کیفیت بالای مو جود است با قابلیت هایی همچون کاهش زمان دسترسی به اطلاعات قبلی پرونده بیمار،بالا بودن میزان دقت اطلاعات و تسریع در ارائه خدمات در مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری‌های غیر واگیر و سرطان کلینیک ویژه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار آغاز به کار نمود.

وی با بیان اینکه مهمترین کاربرد دستگاه ماموگرافی تشخیص به موقع بیماری سرطان سینه می باشد،افزود: شایع ترین بیماری در بین زنان بیماری سرطان سینه می باشد که با راه اندازی این دستگاه می‌توان با تشخیص به موقع این بیماری اقدامات پیشگیرانه انجام داد.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به اینکه هر حرکت مثبت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها کمک به رشد و سلامت جامعه می باشد،اضافه کرد: انجام ماموگرافی برای زنان بالای ۴۰ سال هر دو سال یکبار ضروری و در تشخیص به موقع و راه های پیشگیری و درمان بسیار حائز اهمیت است.

دکترنعمت شاهی با اشاره به برنامه های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار درزمینه غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان،بیان داشت: وجود دستگاههای به روزماموگرافی،سونوگرافی،کولونوسکوپی وکولپوسکوپی،ارائه ویزیت های تخصصی ومشاوره ژنتیک از جمله  اقدامات دانشگاه در این زمینه است و اگر فرد مبتلا باشد با روش استاندارد به صورت دوره ای تحت درمان قرار می گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارخاطر نشان کرد: طراحی و اجرای اقدامات موثر در زمینه بیماری های غیرواگیر،سبزوار را جز شهرهای پیشرو در این زمینه قرار داده که امید است با تشخیص به موقع بیماری ها،هزینه های بیماران و نظام سلامت را کاهش دهیم.

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *