مشارکت در طرح "پایش عوامل تغذیه ای تاثیر گذار بر سلامت"

(ویژه مدیران، معاونین و معلمین آموزش و پرورش سبزوار)

 

این طرح به منظور رصد عوامل تغذیه ای تاثیرگذار بر سلامت افراد طراحی شده است.

هدف اصلی طرح؛ شناسایی عوامل خطر بروز بیماری ها، نقش عوامل محیطی و ژنتیک در بروز بیماری های مزمن، قلب و عروق و سرطان ها.

 جزییات اجرای طرح:

این طرح دارای دو فاز به هم پیوسته است. فاز اول: شامل ارزیابی تمامی پرسشنامه ها و روش های رصد و جمع آوری اطلاعات سلامت افراد می باشد. نتایج حاصل از اجرای فاز اول طرح به مجریان طرح و مسئولین دانشگاه کمک خواهد کرد تا بهترین روش رصد و جمع آوری اطلاعات را شناسایی کنند در فاز دوم: با راه اندازی سامانه های رصد سلامت، اطلاعات مربوط به سلامت و بیماری افراد، به طور دوره ای و منظم جمع آوری شده و سعی می شود که پروفایل سلامت شرکت کنندگان در طرح، به طور مداوم به روز و از اطلاعات جمع آوری شده در راستای شناخت بهتر در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری های مزمن استفاده گردد.

افرادی که تمایل به همکاری با این طرح دارند؛ ابتدا بایستی با پر کردن فرم زیر در طرح ثبت نام نمایند. مجریان طرح سپس از طریق ایمیل و همچنین از طریق مدیریت مدرسه و یا سازمانی که افراد عضو آن می باشند، پرسشنامه های مربوط به طرح را جهت پرکردن برای آنها ارسال می نمایند. در این طرح دو نوع پرسشنامه وجود دارد و افراد شرکت کننده هر دو پرسشنامه را می بایست پرنمایند. پرسشنامه ای که مورد ارزیابی قرار می گیرد "پرسشنامه استاندارد بسامد خوراکی" می باشد. این پرسشنامه حاوی سوالاتی در مورد مواد غذایی و نحوه مصرف آنها است که جهت ارزیابی وضعیت تغذیه از منظر سلامت استفاده می شود.

 

 

نکات مهم:

-  مشارکت در این طرح داوطلبانه بوده و این مشارکت در هر زمان می تواند با درخواست شرکت کننده قطع و یا میزان مشارکت وی کمتر گردد. قطع همکاری با طرح در هر زمان و تحت هر شرایطی جزو حقوق شرکت کنندگان می باشد.

-  اطلاعاتی که در موقع ثبت نام و یا بعد از آن در اختیار مجریان طرح قرار داده می شود به صورت کاملا محرمانه بررسی و نگه داری می گردد و جز با اجازه کتبی افراد شرکت کننده در طرح، به هیچ عنوان در اختیار شخص یا سازمان دیگری قرار داده نمی شود.

 

چه کسانی میتوانند در طرح شرکت کنند؟

کلیه مدیران، معاونین و معلمین مقاطع ابتدائی، متوسطه دوره اول و دوم که تحت پوشش مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سبزوار هستند، می توانند در این طرح شرکت کنند.

مزایای شرکت کنندگان در طرح:

1 . در صورت تمایل و درخواست فرد شرکت کننده، اطلاعات بسامد خوراکی آنان، توسط متخصصین تغذیه طرح آنالیز تغذیه ای شده و یک نسخه از نتایج نهایی در اختیار شرکت کننده قرار می گیرد. این امر داوطلبانه است و در صورت درخواست فرد شرکت کننده ارائه خواهد شد.

2. در صورت تمایل در کلاسهای ضمن خدمت حضوری یا غیر حضوری که توسط متخصصین انستیتو تغذیه به طور اختصاصی برای شرکت کنندگان در این طرح برگزار خواهد شد، شرکت می کنند.

3. به 10 نفر از شرکت کنندگان در این طرح به قید قرعه هدایایی اهدا خواهد شد.

4. به افراد شرکت کننده در این طرح، در صورت درخواست، گواهی شرکت در طرح اهدا خواهد شد.

 

 

 

 

برای دسترسی به فرم ثبت نام اینجا کلیک کنید.