دسترسی سریع
جمعه ٠١ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوارخبر داد؛

پیش بینی تمهیدات لازم در راستای تامین اقلام دارویی غرب خراسان

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: در راستای تامین اقلام دارویی در سبزوار و شهرستان های تابعه، تمهیدات و اقدامات لازم صورت پذیرفته است.

به گزارش وبدا / دکتر ابوالقاسم ده نبی ضمن تسلیت ایام سوگواری دهه پایانی ماه صفر و با اشاره به قرار گیری سبزوار در مسیر زائرین حرم رضوی در گفتگو با وبدا اظهارکرد: با توجه به نیاز دارویی مردم و مسافران در این ایام‌، پیش بینی شده تا علاوه بر فعالیت داروخانه های شبانه روزی از ظرفیت داروخانه های روزانه و مراکز بهداشتی و درمانی نیز استفاده گردد.

وی با اشاره به عبور میلیون ها زائر رضوی از مسیر شاهرود به سبزوار و افزایش حجم ترافیک و بروز سوانح جاده ای افزود:با توجه به مشکلی که در تامین برخی داروهای اتاق عمل و بیهوشی وجود داشت که با هماهنگی اداره کل دارو این معضل به صورت ویژه مرتفع شد.

معاون غذا و دارو در ادامه با اشاره به کمبود سرم در منطقه تحت پوشش بیان داشت: پیگیری های لازم در این زمینه انجام و هم اکنون نیاز بیماران بستری به سرم در غرب خراسان تامین شده است.

دکتر ده نبی ادامه داد: جهت تامین سرم برای بیماران سرپایی نیز پیگیری های لازم انجام و انشالله طی سه روز آینده  در سطح داروخانه های خصوصی تحت پوشش دانشگاه توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به کمبود شربت آنتی بیوتیک اطفال،خاطرنشان کرد: با پیگیری های سازمان غذا و دارو و تلاش وزارت بهداشت این دارو در حال تامین و تا قبل از شروع فصل سرما این کمبود برطرف می گردد.  

دکتر ده نبی تاکید کرد: ازهمشهریان گرامی تقاضا می شود در صورت نیاز به آنتی بیوتیک با تشخیص پزشک و دریافت نسخه اقدام نمایند.  

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: در حال حاضر تعداد62داروخانه روزانه و شبانه روزی و 39 داروخانه در مراکز بهداشتی و درمانی درغرب خراسان فعال می باشند که تمامی این داروخانه ها متصل به سامانه تیتک بوده و توسط کارشناسان غذا و دارو به صورت مستمرمورد پایش و کنترل قرار می گیرند./شبانی مقدم

 

تاریخ درج خبر: جمعه ١ مهر ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٥١٨٥  / تعداد بازدید:  915

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: