دسترسی سریع
يکشنبه ٢٧ خرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

مدیر آزمایشگاه کنترل مواد غذایی خبرداد؛

انجام یکهزارو800 آزمایش بر روی مواد غذایی و بهداشتی

مدیر آزمایشگاه کنترل مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: طی سه ماهه اخیر،تعداد یکهزارو 800 آزمایش شیمیایی و میکروبی توسط این آزمایشگاه انجام گرفته است.

مدیر آزمایشگاه کنترل مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: طی سه ماهه اخیر،تعداد یکهزارو 800 آزمایش شیمیایی و میکروبی توسط این آزمایشگاه انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوار/ مریم صاحب الزمانی با اشاره به کنترل بهداشت و سلامت مواد غذایی،آشامیدنی،بهداشتی و مواد اولیه مصرفی در کلیه مراحل تولید و عرضه اظهارکرد: دراین راستا در این مدت بیش از626 نمونه مواد غذایی و بهداشتی از سطح تولید وتوزیع جهت انجام آزمایشات لازم به آزمایشگاه معاونت غذا و دارو ارسال شده است.

وی افزود: تعداد یکهزارو 800 آزمایش شیمیایی و میکروبی بر روی نمونه های ارسالی به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار طی سه ماهه اخیر انجام شده است.

مدیر آزمایشگاه کنترل مواد غذایی با اشاره به کنترل 50 نمونه آرد خبازی غنی شده دراین مدت،اضافه کرد:همچنین آزمایشگاه کنترل مواد غذایی  با روش آزمون اندازه گیری بلانکیت در نان با آزمایش روی بیش از 40 نمونه، نان را از نظر جوش شیرین،نمک و بلانکیت مورد ارزیابی قرار داده است.

مدیر آزمایشگاه کنترل مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارتصریح کرد: نظارت و بازدید از آزمایشگاه های تولیدکننده مواد اولیه و فرآورده های غذایی، آشامیدنی و بهداشتی،آموزش مسئولین فنی کارخانجات تابعه دانشگاه،مشارکت و همکاری با آزمایشگاه کنترل غذا و دارو وزارت بهداشت در اجرای طرحهای ایمنی مواد غذایی، شرکت در نمونه های مهارت آزمایی و مقایسه ای بین آزمایشگاهی از دیگر اقدامات به شمار می رود.

گفتنی است؛آزمایشگاه تخصصی کنترل مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به عنوان آزمایشگاه مرجع با کادری مجرب و با تجهیزات به روز  در راستای کنترل سلامت و بهداشت مواد غذایی و بهداشتی در غرب خراسان رضوی مشغول به فعالیت می باشد./آزاد

ه ه

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

تاریخ درج خبر: سه شنبه ٧ تير ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٤٧٤٦  / تعداد بازدید:  1442

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: