دسترسی سریع
جمعه ٠١ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

دکتر مسلم:قرار گیری سبزوار در وضعیت نارنجی

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

قرار گیری سبزوار در وضعیت نارنجی / ابتلای 8هزار و202نفر به کرونا در غرب خراسان

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: متاسفانه علی رغم هشدارها در رعایت پروتکل های بهداشتی، شهرستان از نظر شیوع کرونا به وضعیت نارنجی وارد شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: متاسفانه علی رغم هشدارها در رعایت پروتکل های بهداشتی، شهرستان از نظر شیوع کرونا به وضعیت نارنجی وارد شده است.

به گزارش وبدا / دکتر علیرضا مسلم در گفتگو با وبدا اظهار کرد: بر اساس داده‌های نرم افزار ماسک در 14 فروردین ماه سال جاری،شهرستان های سبزواروششتمد در وضعیت نارنجی و شهرستان های جوین،جغتای،خوشاب و داورزن در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته اند.

وی افزود: عدم توجه به هشدارها در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی ،سفرهای نوروزی علت اصلی تغییر وضعیت سبزوار به وضعیت نارنجی شده است که با با ادامه روند افزایشی تعداد بیماران کرونایی احتمال تغییر رنگ دیگر شهرستان ها نیز وجود دارد.

رییس دانشگاه اضافه کرد: براساس آخرین آمار تاکنون تعداد 8هزارو 202 نفر در شهرستان های غرب خراسان به کرونا مبتلا و متاسفانه 567 نفر جان خود را ازدست داده اند.

دکتر مسلم ادامه داد: هم اکنون 90 بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا درمرکزآموزش درمانی واسعی سبزوار بستری هستند که از این تعداد 16 بیمار با حال وخیم در بخش های مراقبت های ویژه  تحت نظر قرار گرفته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ادامه با اشاره اعلام محدودیت ها در شهرهای نارنجی گفت: براساس شرایط جدید، تعداد کارکنان دستگاه های ارائه دهنده خدمات ضروی و مرتبط با خدمات اساسی در محل کار، حداکثر تا یک سوم کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه  حداکثر نیمی از کارکنان سایر دستگاه ها می توانند در محل کار حضور داشته و نیمی دیگر باید اقدام به دورکاری نمایند،بیان داشت: ماموریت های اداری غیرضرور لغو و جلسات با رعایت الزامات بهداشتی در فضای سربسته حداکثر با تعداد ۲۰ نفر قابل انجام است.

دکتر مسلم با اشاره به فعالیت مشاغل در شهرهای نارنجی اظهار کرد: مشاغل گروهای سه و چهار به طور کامل و به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود که این شرایط بانظر و تشخیص وزارت بهداشت قابل تسهیل و یا تشدید است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه کرد: همچنین تمامی فعالیت های آموزشی در مدارس و دانشگاه ها و موسسات و آموزشگاه ها و حوزه های علمیه و نیز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نیز به طور کامل تعطیل خواهد بود./آزاد


 

تاریخ درج خبر: شنبه ١٤ فروردين ١٤٠٠    / شماره خبر:  ١٢٨٨٦  / تعداد بازدید:  6832

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: