دسترسی سریع
پنج شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

سامانه شناسه گذاری و برچسب اصالت فرآورده های دارویی

بر چسب اصالت و سلامت کالا به عنوان یکی از مهمترین روش هایی است که در صورت استفاده صحیح از آن می توان از اصل بودن محصولات دارویی ، غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مطمئن شد و فرآورده های سلامت محور وارداتی فاقد این برچسب و یا فاقد شناسه رهگیری و ردیابی به عنوان کالای غیر مجاز در سطح عرضه محسوب می شوند.

بر چسب اصالت و سلامت کالا به عنوان یکی از مهمترین روش هایی است که در صورت استفاده صحیح از آن می توان از اصل بودن محصولات دارویی ، غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مطمئن شد و فرآورده های سلامت محور وارداتی فاقد این برچسب و یا فاقد شناسه رهگیری و ردیابی به عنوان کالای غیر مجاز در سطح عرضه محسوب  می شوند. با توجه به اینکه داروها و فراورده های غیر اصل و تقلبی  میتواند سلامت جامعه را از نظر جسمی ، اقتصادی  و روانی با مخاطره مواجه سازد ، نصب برچسب کنترل اصالت بر روی این فراورده ها الزامی و اجرایی گردیده است.

مشخصات بر چسب اصالت و سلامت کالا به شرح ذیل می باشد:

شماره تجاری فراورده در سطح جهان GTN

 شناسه رهگیریUID

شماره سری ساختLOT

تاریخ انقضاEXP
 
شناسه اصالت : یک کد 16 رقمی منحصر به فرد است که بر روی برچسب و زیر لایه پوشاننده (خراشیدنی) درج شده و با استعلام آن اصالت کالا قابل پیگیری است.

بارکد دوبعدی:مصرف کنندگان با اسکن بارکد دوبعدی از طریق نرم افزار ویژه و اتصال به اینترنت میتوانند به اصالت کالا پی ببرند.( این نرم افزار از سایت قابل دانلود و نصب بر روی گوشی های همراه است.)

راه های استعلام:

 1) شماره پیامک  20008822  

 2) تلفن گویای 0216185 

  3)نرم افزار تلفن همراه

4)سایت www.ttac.ir

 توجه:

دارا بودن برچسب ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت و سلامت کالا برای کلیه محصولات سلامت محور الزامی است  ولی کافی نیست و بایستی ابتدا  از یکی از روشهای ذکر شده استعلام شود و پس از دریافت تاییدیه نسبت به مصرف آن اقدام فرمایید

 

 

تاریخ درج خبر: يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩    / شماره خبر:  ١٢٢١٧  / تعداد بازدید:  1478

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: