دسترسی سریع
شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در همایش ملی دانشجویی گیاهان دارویی عنوان کرد؛

پژوهش دروازه ورود به توسعه / توجه ویژه به پژوهش، تحول عظیمی در بخش تولید ایجاد می‌کند

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: انجام پژوهش در حوزه های مختلف از نیازهای ضروری کشورهای درحال توسعه بوده و در سال های آینده نیاز به این امر روز به روز بیش تر می شود.

به گزارش وبدا / دکتر حسین مقصودی درهمایش ملی دانشجویی گیاهان دارویی و طب مکمل در سبزوار اظهار کرد: پژوهش یکی ازمحورهای مهمی است که ضامن پیشرفت وتوسعه پایداردر هرکشور و دروازه ورود به توسعه است.

وی بابیان اینکه ایران از گذشته در حوزه پژوهش ظرفیت های بالایی داشته افزود: پژوهش، هزینه ها را کاهش می دهد، در صورتی که به صنعت و بازار متصل شود، مطابق نیاز حرکت کرده و صرفه اقتصادی را نیز به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توجه ویژه به پژوهش، تحول عظیمی در بخش تولید ایجاد می‌کندو با ایجاد صرفه اقتصادی امر پژوهش نیز پویایی بیشتری پیدا می کند اما متاسفانه به دلایل مختلف پژوهش در کشور ما موانع متعددی داشته و بسیاری از این امورات منطبق با نیاز کشور نیست.

دکتر مقصودی با بیان اینکه پژوهش را باید در تمام امور سرلوحه خود قراردهیم تاکید کرد: پژوهش، حلقه واسط بین علم و تولید است و اگربرای اینکه بتوانیم هم پاسخگوی نیازهای کشور باشیم و هم از رقابت با دنیا عقب نمانیم، تنها راهش توجه به پژوهش است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت ها و پتاسیل های سبزوار در حوزه گیاهان دارویی،اضافه کرد: گیاهان دارویی را باید به عنوان یک پتانسیل در نظر بگیریم و با پژوهش پل ارتباطی برقرار کنیم و این امر زمینه را برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف فراهم میکند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: آماده همکاری در زمینه طرح های پژوهشی و گیاهان دارویی هستیم و امید است تا با همکاری دانشگاهها و اعضای هیات علمی بتوانیم موانعی موجود در حوزه پژوهش را با پیگیری های لازم رفع نماییم.

 


١٧:٤٧ - چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٣٨٠    /    تعداد نمایش : ٢٣٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: