دسترسی سریع
سه شنبه ٠٩ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز فرآیند استقرار سامانه مدیریت انرژی/ ضرورت توجه به استفاده بهینه از منابع

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از آغاز فرآیند استقرار سامانه مدیریت انرژی بر پایه استاندارد ISO 50001 در دانشگاه خبرداد.

آغاز فرآیند استقرار سامانه مدیریت انرژی /ضرورت توجه به استفاده بهینه ازمنابع

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از آغاز فرآیند استقرار سامانه مدیریت انرژی بر پایه استاندارد ISO 50001 در دانشگاه خبرداد.

به گزارش وبدا/ مهندس محمد مهرپویان در گفتگو با خبرنگار وبدا گفت: همزمان با مصوبه ستاد راهبری امور درآمد، تأمین مالی و سرمایه گذاری و پس از تصویب در جلسه هیات رئیسه دانشگاه، سامانه هوشمند مدیریت انرژی بر پایه استاندارد ISO 50001 خریداری و از ۱۷ آذرماه سال جاری اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر میزان مصرف انرژی در تمامی حوزه های تابعه درمقایسه با استانداردهای موجود، به صورت بی رویه افزایش یافته و منجر به هزینه های اجتناب ناپذیر شده است،افزود: امیداست با راه اندازی این سامانه و با  بهینه سازی مصرف انرژی، انتخاب الگوها و بکارگیری روش های مصرف درست انرژی نسبت به حفظ منابع انرژی و نیز کاهش تأثیرات سوء ناشی از اسـتفاده ناصـحیح آن و همچنین کاهش هزینه های جاری اقدامات عملی و موثری صورت پذیرد.

 معاون توسعه دانشگاه استاندارد «ISO 50001» را  تنها استاندارد بین المللی مطرح در حوزه مدیریت انرژی دانست و تصریح کرد: استاندارد مدیریت انرژی، سازمان‌ها را با یک چارچوب یکسان در جهت استقرار سیستم و فرآیندهای مورد نیاز برای بهبود کارایی انرژی هدایت می‌کند و کمک موثری در جهت صرفه‌جویی اقتصادی با استفاده از مدیریت سیستمی انرژی می‌نماید.

مهندس مهرپویان ادامه داد: هدف اصلی از به کارگیری این استاندارد، مدیریت کردن مصرف انرژی است به گونه ای که در نهایت بتوان میزان مصرف انرژی و هزینه های مرتبط با انرژی سازمان را بصورت مستمر کاهش داد.

وی خاطرنشان کرد: استقرار سامانه مدیریت انرژی ،همکاری و همدلی تمامی معاونین، مدیران، کارمندان و حتی دانشجویان را می طلبد و ارایه نظرات و پیشنهادات سازنده، پشتیبان ما جهت نیل به اهداف خواهد بود.

 


٠٨:٢٨ - شنبه ١٧ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٣٤٦    /    تعداد نمایش : ٤٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: