دسترسی سریع
يکشنبه ٠٣ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت عنوان کرد:

تلاش برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی ۸۹ روزه و طرحی دوران کرونا

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به طی شدن مراحل نهایی طرح ساماندهی نیروهای دولت در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: وزارت بهداشت با جدیّت به دنبال تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در دوران کرونا به‌ خصوص نیروهای طرحی، در قالب طرح ساماندهی کارکنان دولت است.

به گزارش وبدا، دکتر بهروز رحیمی، در جمع معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه های علوم پزشکی حاضر در دوره پودمانی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کشور، ضمن اشاره به تأثیرات مثبت این دوره‌ ها در ارتقای سطح مدیریت دانش معاونین توسعه و تحول محاسبات ذهنی مدیران، خاطرنشان کرد: مهمترین مهارت مدیریت، آرام ماندن در سختی ‌ها و تهدیدها است.

وی در ادامه با تأکید بر اهمیت سرمایه‌ های انسانی وزارت بهداشت، از معاونین توسعه خواست که نگاه ویژه‌ ای به رفاهیات کارکنان داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، نیروهای شرکتی و ۸۹ روزه را نیز بخشی از سرمایه ‌های انسانی ارزشمند وزارت بهداشت دانست و با بیان اینکه این نیروها نباید تعدیل شوند، بر حفظ و ماندگاری آنان تأکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به جانفشانی‌ های نیروهای شاغل در دوران کرونا، به برنامه‌ های وزارت بهداشت برای جبران زحمات آنان اشاره کرد.

دکتر رحیمی با اشاره به طی شدن مراحل نهایی طرح ساماندهی نیروهای دولت در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: وزارت بهداشت با جدیّت به دنبال تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در دوران کرونا به‌ خصوص نیروهای طرحی، در قالب طرح ساماندهی کارکنان دولت است.

وی ضمن تأکید بر لزوم تغییرات و اصلاحات در فرآیندهای مختلف مدیریتی، تصریح کرد: در مدیریت نباید بنده عادت‌ ها شد، بلکه باید با آغوش باز از تغییرات استقبال کرد.
دکتر رحیمی در ادامه اظهار کرد: مدیران باید ضمن امیدواری به آینده، منعطف و منسجم تصمیم گیری کنند.

وی از یادگیری و خرد جمعی به ‌عنوان عاملی برای تبدیل دانایی به توانایی یاد کرد و گفت: استفاده زنجیره وار از تجارب مدیریتی موفق موجب ایجاد حلقه‌ های توانایی و اعتمادبه‌ نفس و عزت‌ نفس مدیریتی خواهد شد.

دکتر رحیمی اعداد و کمیّت‌ ها را بخش کوچکی از موجودیت مدیریت دانست و گفت: در مدیریت کیفیت ‌ها تعیین‌ کننده هستند که لازمه آن مدیریت منطبق بر آموزش و آموزش منطبق بر مهارت است.

وی، کار تیمی و تعامل تجربه و جوانی را از مؤلفه‌ های موفقیت عنوان کرد و گفت: باور کردن و میدان دادن به جوانان در کنار آموزش، باعث ایجاد انرژی مضاعف در عملکرد تیم‌ های مدیریتی و نیل به موفقیت خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در ادامه تبیین کرد: ماهیت مدیریت، انسانیت است و انسانیت مبتنی بر اخلاق است و مدیریت بر انسان‌ ها، بدون رعایت اخلاق، ارزشی ندارد.

 

تاریخ درج خبر: چهارشنبه ١١ آبان ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٥٤٦٦  / تعداد بازدید:  3469

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: