دسترسی سریع
پنج شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

مدارک موردنیاز جهت فرآیندهای مهندسی مشاغل ایثارگران مشمول تبدیل وضعیت استخدامی

مدارک لازم جهت احتساب سنوات تجربی،تغییر پست و تغییر عنوان، اعمال مدارک تحصیلی اخذ شده، اخذ مجوز ادامه تحصیل و ارتقاء رتبه ایثارگران مشمول تبدیل وضعیت استخدامی

 

با توجه به تبدیل وضعیت ایثارگران و صدور احکام، خواهشمند است کلیه مشمولین تبدیل وضعیت شده شاغل در هر واحد جهت محاسبه سوابق کاری، اعمال مدارک تحصیلی اخذ شده و ... ، مدارک لازم به شرح ذیل را  به همراه درخواست شخصی تهیه و تحویل مسئول واحد منابع انسانی واحد خود نمایند.

لازم به توضیح است مدارك تهيه شده بايد كامل، دقيق، واضح و خوانا باشد و به پرونده هاي ارسالي داراي نقص یا ناخوانا ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

الف) احتساب سنوات تجربی:

مرحله اول: تهیه مدارک مورد نیاز ذیل و تحویل به امور اداری واحد محل خدمت:

1- ارائه ریزگواهی تایید شده کسور بازنشستگی با درج عنوان کارگاه( نامبردگان از سایت تامین اجتماعی ریز سوابق خویش را پرینت گرفته و به مهر و امضای تامین اجتماعی برسانند.).

2- در صورت عدم ثبت سنوات خدمت نظام وظیفه، تحویل تصویر برابر اصل شده کارت نظام وظیفه جهت پرسنل مرد به واحد منابع انسانی.

3- در صورت عدم ثبت سنوات خدمت پزشکان و پیراپزشکان، تحویل تصویر برابر اصل شده گواهی پایان طرح به واحد منابع انسانی.

4- گواهی اشتغال به کار قراردادی با مشخص شدن تاریخ شروع، خاتمه و عنوان شغل مورد تصدی از ابتدای قرارداد مستقیم با دانشگاه تا حال حاضر توسط واحد محل خدمت( در صورتی که نیرو از ابتدا در چند واحد مختلف خدمت نموده باشد ارائه گواهی انجام کار با مشخص شدن نوع خدمت انجام شده در واحد محل خدمت الزامی می باشد.) .

5-گواهی انجام کار با مشخص شدن تاریخ شروع، خاتمه و عنوان شغل مورد تصدی در زمان اشتغال به صورت شرکتی. (جهت مساعدت با همکاران، گواهی اشتغال از واحدی که در آن مدت مشغول به خدمت بوده اند با ذکر تاریخ و عنوان شغل کفایت می کند.). لازم به ذکر است به استناد ماده 40 آیین نامه مهندسی و ارزیابی مشاغل کارکنان، در احتساب تجربه بخش غیردولتی کارکنان، آن قسمت از تجربه مستخدم که در زمینه شغلی مربوط و مشابه مورد تصدی او باشد ملاک محاسبه خواهد بود.

3- تصویر قرارداد منعقد شده فرد با شرکت و شرکت با دستگاه(صرفا در صورت دارا بودن سنوات خارج از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار).

12-ارائه لیست سیاهه ریز حقوقی سنوات خدمت جهت کارکنان شرکتی(صرفا در صورت دارا بودن سنوات خارج از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار).

مرحله دوم: ثبت نام در قسمت درخواست احتساب سوابق بخش خصوصی سامانه مهندسی مشاغل به آدرس https://structure.behdasht.gov.ir/WebGRD/GRD/ .

مرحله سوم: بررسی مدارک ارائه شده توسط کمیته فرعی مهندسی مشاغل واحد محل خدمت.

ب) تغییر پست و تغییر عنوان:

تغییر پست و عناوین بر اساس آخرین طرح طبقه بندی مشاغل، شرایط احراز، نیاز دانشگاه، با رعایت تجانس شرح وظایف پست با واحد سازمانی و موافقت مرکز توسعه و تحول اداری وزارت متبوع جهت تبدیل پست های بانام پس از موافقت واحد محل خدمت، موافقت مدیر یا معاونت کنونی و موافقت معاونت مورد تقاضا پس از ثبت نام در سامانه مهندسی مشاغل انجام خواهد گرفت.

لازم به ذکر است با تغییر عنوان نیروهای مشمول اعم از خدماتی و یا غیر خدماتی (اداری و کارشناسی)هیچگونه نیروی جایگزین اضافه نمیگردد و تغییرات صرفا ً بدون افزایش در سقف نیروهای موجود خواهد بود. لذا می بایست واحدها قبل از پیشنهاد، بررسی های دقیق را انجام داده باشند.

به طور مثال فردی با پست متصدی خدمات عمومی تقاضای تغییر پست به نگهبان را دارد. فرد مورد نظر باید موافقت واحد محل خدمت، مدیریت پشتیبانی و مدیریت حراست دانشگاه را اخذ و به صورت نامه رسمی از محل خدمت به معاونت توسعه ارسال نماید.

ج) اعمال مدرک تحصیلی:

پذیرش و اعمال مدرک تحصیلی کارکنانی که قبل از تاریخ 01/01/1401 فارغ التحصیل شده اند با در نظر گرفتن شرایط ذیل و آیین نامه مهندسی و ارزیابی مشاغل پس از تصویب کمیته اجرایی مهندسی مشاغل و ثبت نام در سامانه مهندسی مشاغل صورت می پذیرد:

1-دارا بودن حداقل 7 سال تجربه پذیرفته شده( منظور از تجربه صرفا تجربه اخذ شده قراردادی، شرکتی و طرح در واحدها و دستگاه های دولتی می باشد و تجربه بخش خصوصی ملاک عمل نمی باشد) .

2-رعایت شرط توالی در احتساب مدرک الزامی می باشد.

3- رشته و مقطع تحصیلی بالاتر در شرایط احراز پست مورد تصدی پیش بینی شده باشد.

4- درصورت نیاز و موافقت دانشگاه.

5- ثبت نام در قسمت اعمال مدرک تحصیلی/ تغییرعنوان سامانه مهندسی مشاغل به آدرس https://structure.behdasht.gov.ir/WebGRD/GRD/ .

لازم به ذکر است به استناد ماده 47 آیین نامه مهندسی و ارزیابی مشاغل دانشگاه ها احتساب مدرک تحصیلی جدید از اختیارات دانشگاه می باشد.

اعمال مدارکی که منجر به تغییر پست می گردد منوط به انجام کلیه گام های بند ب و ج می باشد.

د) اخذ مجوز ادامه تحصیل:

کلیه ایثارگران مشمول تبدیل وضع که تاریخ فارغ التحصیلی آنان از 01/01/1401 می باشد مانند سایر کارکنان ملزم به اخذ مجوز ادامه تحصیل طبق شرایط آیین نامه مهندسی و ارزیابی مشاغل و ثبت نام در سامانه مهندسی مشاغل می باشند.

لازم به ذکر است این موضوع با تاکید بیشتری به اطلاع مشمولین رسانده شود.

ر) ارتقاء رتبه:

ارتقاء رتبه کلیه ایثارگران تبدیل وضع شده تا رتبه پایه، صرفا در صورت دارا بودن سوابق تجربی مربوط و مشابه پس از ثبت نام در سامانه مهندسی مشاغل صرفا تا تاریخ 01/08/1401 امکانپذیر است.

لازم به ذکر است ارتقاء به رتبه های بعدی با رعایت کلیه قوانین مندرج در آیین نامه مهندسی و ارزیابی مشاغل انجام می گردد.

ضمنا کلیه مدارک توسط امور اداری واحد جمع آوری و پس از ارسال نامه رسمی به این معاونت تحویل گردد و از مراجعه نیروها به صورت حضوری و انفرادی جدا خودداری شود

 

 

 

تاریخ درج خبر: دوشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٤٤٣٥  / تعداد بازدید:  9815

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: