دسترسی سریع
جمعه ٠١ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبرداد؛

تداوم تکمیل و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: طی سال های اخیر به خصوص در اوج بحران کرونا،اقدامات موثری درزمینه تکمیل و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی منطقه تحت پوشش انجام شده که این روند درسال جاری هم ادامه خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: طی سال های اخیر به خصوص در اوج بحران کرونا،اقدامات موثری درزمینه تکمیل و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی منطقه تحت پوشش انجام شده که این روند درسال جاری هم ادامه خواهد داشت.

به گزارش وبدا / دکترعلیرضا مسلم با اشاره به تلاش های کادر نظام سلامت به ویژه کادر بهداشت و درمان در مهار هجمه سنگین کرونا در گفتگو با وبدا اظهار کرد: با همراهی و تلاش های بی وقفه خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در بحران سهمگین کرونا شاهد اقدامات و ارائه خدمات مطلوبی به مردم منطقه بودیم که جای قدردانی دارد.

وی دستیابی به موفقیت در حوزه سلامت سبزوار بزرگ را وجود نیروهای توانمند دانست و افزود: با اضافه شدن نیروهای جوان، پویا و با انگیزه به مجموعه تیم مدیریتی فعلی دانشگاه، توسعه سرعت بیشتری خواهد گرفت و پروژه های اولویت دار در حوزه بهداشت درمان تا یک سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

رییس دانشگاه با اشاره به بهره برداری از فاز نخست اورژانس مرکز آموزشی درمانی واسعی در اردیبهشت ماه سال جاری توسط وزیر بهداشت، اضافه کرد: تکمیل و تجهیز پروژه  فاز دوم اورژانس تا اواخر مهر ماه و تکمیل ساختمان تروما سنتر این مرکز دراوایل سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر مسلم بیان داشت: با توجه به قدیمی و فرسوده بودن اتاق عمل مرکز آموزشی درمانی امداد شهید بهشتی ، با برنامه های ریزی ها و هماهنگی های انجام شده طی یک سال آینده،عملیات عمرانی این پروژه به اتمام خواهد رسید.

وی ارتقاء خدمات تخصصی زنان و زایمان را یکی دیگر از اقدامات پیش رو دانست و ادامه داد: با توجه به گسترش مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی،طرح توسعه و راه اندازی واحد های LD R این مرکز در دستور کار قرارگرفته است.

رییس دانشگاه افزود: هم اکنون این پروژه در چهارطبقه و با پیشرفت فیزیکی 45درصدی درحال اجرا می باشد که طبق پیگیری های لازم طی سال آینده  شاهد افتتاح و بهره برداری از آن خواهیم بود.

دکتر مسلم با اشاره به حجم بالای مراجعین به بخش ام آر آی مرکز آموزشی درمانی واسعی، اظهارکرد: با پیگیری های نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و اقدامات دانشگاه در جهت خرید دستگاه دوم،بخش ام آر آی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه یکی دیگر از پروژه های اولویت دار است که تا پایان سال عملیاتی خواهد شد.

وی رفع نیاز های درمانی مردم شهرستان های تحت پوشش را یکی از دغدغه ای مهم یاد کرد و گفت: خرید دو دستگاه سی تی اسکن برای شهرستان های جون و جغتای و راه اندازی بخش های آی سی یو بیمارستان قمربنی هاشم(ع) جوین و سی سی یو بیمارستان ولیعصر(عج) از جمله طرح هایی است که با جدیت مسولین دانشگاه در حال پیگیری است و تا پایان سال شاهد افتتاح این پروژه ها خواهیم بود.

رییس دانشگاه ادامه داد: یک دیگر از پروژه های مهم دانشگاه آغازعملیات ساخت بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان خوشاب با مساعدت بنیاد برکت و وزارت بهداشت است که تلاش ها و اقدامات موثر نمایندگان در این راستا قابل تقدیر است.

دکتر مسلم تکمیل پروژه های حوزه سلامت شهرستان داورزن را یکی دیگر از برنامه اولویت دار دانشگاه یاد کرد و افزود: طرح توسعه مرکز درمان بستر کنونی با راه اندازی بخش رادیولوژی،توسعه واحد دندانپزشکی و آزمایشگاه این مرکز،اتمام عملیات و بهربرداری ازمراکز بهداشتی و درمانی مقیسه و صدخرو در چند ماه آینده از جمله برنامه مهم دانشگاه در این شهرستان است.

 وی اضافه کرد:همچنین تکمیل چارت تشکیلاتی و استقلال کامل شبکه بهداشت و درمان شهرستان جدید التاسیس ششتمد از مهمترین اقدامات پیش روی دانشگاه می باشد که با انجام آن گام مهمی در جهت بهره مندی هر چه بیشتر مردم شریف این منطقه از خدمات حوزه سلامت برداشته خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد:امید است با همراهی و همدلی خانوده بزرگ دانشگاه،در آینده ای نزدیک شاهد به ثمر نشستن اقدامات موثر حوزه سلامت در منطقه تحت پوشش باشیم./آزاد  

 

تاریخ درج خبر: شنبه ٢٦ تير ١٤٠٠    / شماره خبر:  ١٣٢٨٩  / تعداد بازدید:  4543

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: