دسترسی سریع
سه شنبه ٠٩ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان وزارت بهداشت درحاشیه بازدید از مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار:

حدود ۹۷ درصد میزان مرگ و میرناشی از کرونا در افراد بالای ۵۰ است

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود ۹۷ درصد میزان مرگ و میر کرونایی در افراد بالای ۵۰ است لذا هر چه سن بالا می رود دیابت و فشارخون اثر تشدید کننده دارد که با کرونا آسیب پذیرتر می شوند.

به گزارش وبدا،  دکتر قاسم جان‌بابایی عصر  (چهارشنبه) در حاشیه بازدید از مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار و بررسی وضعیت مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ این شهرستان اظهار کرد: بیشتر مبتلایان به ویروس کرونا که از طریق اورژانس وارد بیمارستان‌ها می شوند، بیماران بدحال هستند.

 وی افزود: علت اصلی افزایش بیماران بدحال کرونایی مراجعه با تاخیر آنها به مراکز درمانی است که این عامل سبب می شود کمک کردن به آنها  کمتر و کار بیمارستان‌ها بیشتر شود.

 معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: همچنین بیشتر مبتلایان بدحال بیماری کووید ۱۹، در سنین بالا و توام با بیماری پیش زمینه‌ای دیابت و فشارخون هستند که نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارند.

 دکتر جان‌بابایی بیان داشت: چنانچه درصد آلودگی ویروس کرونا در افراد مسن یا بیماران پیش زمینه ای دیابت و فشار خون بیشتر شود مرگ و میر بالا می رود لذا برای کاهش میزان مرگ میر، مبتلایان باید زودتر مراجعه کنند و همچنین سالمندان که در برابر این ویروس آسیب پذیرتر هستند محافظت بیشتری شوند.

 وی گفت: حدود ۹۷ درصد میزان مرگ و میر کرونایی در افراد بالای ۵۰ است لذا هر چه سن بالا می رود دیابت و فشارخون اثر تشدید کننده دارد که با کرونا آسیب پذیرتر می شوند.

 معاون درمان وزارت بهداشت افزود: رفت و آمدهای خانوادگی و میهمانی‌های خانگی سبب شده افراد مسن به این بیماری مبتلا شوند و هنگامی که برای درمان به بیمارستان می آیند به مراقبت سختی نیاز دارند.

دکتر جان‌بابایی تاکید کرد: هموطنان برای مهار ویروس کرونا و کاهش مرگ و میرها مراقبت‌ها را از خانه شروع کنند چون صِرف رعایت مقررات بهداشتی در سطح جامعه کفایت نمی کند.

 معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: با تلاش های همکارانم در مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار مراقب های خیلی خوبی به بیماران بستری مبتلا به کووید 19 ارائه می گردد.

 گفتنی است؛ معاون درمان وزارت بهداشت در بازدید از بخش‌های بستری بیماران مبتلا به کووید 19  آی سی یو، اورژانس و پروژه طرح توسعه اورژانس مرکز آموزشی درمانی واسعی از نزدیک روند ارائه خدمات را از نزدیک بررسی و نحوه ارائه خدمات به بیماران را مثبت ارزیابی نمود./آزاد


١٠:٣٨ - شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٤١٣    /    تعداد نمایش : ١٣٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: