دسترسی سریع
جمعه ٠١ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

بازدید رئیس مرکز توسعه تحقیقات معاونت فناوری وزارت بهداشت از دانشگاه

رئیس مرکز توسعه تحقیقات معاونت فناوری وزارت بهداشت از زیر ساخت های تحقیقاتی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بازدید کرد.

رئیس مرکز توسعه تحقیقات معاونت فناوری وزارت بهداشت از زیر ساخت های تحقیقاتی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بازدید کرد.

به گزارش وبدا / دکتر عبادی فررئیس مرکز توسعه تحقیقات و دکتر رضا نجفی پور مشاور اجرایی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت 8 مرداد ماه سال جاری با حضور در سبزوار از مراکز تحقیقاتی و زیر ساخت های تحقیقاتی و فناوری دانشگاه بازدید نمودند.

در نشستی که در این بازدید با حضور دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه و اعضای هیات علمی، مدیران و کارکنان این معاونت برگزار شد، در ابتدای این جلسه دکتر مسلم ضمن اشاره به دستاوردها و پروژه های چند سال اخیرومعرفی ظرفیت های و پتانسیل های دانشگاه،اظهارامیدواری کرد تا با همکاری  پژوهشگران، اعضا هیات علمی و دیگر مسئولین شاهد توفیق روز افزون حوزه آموزش و پژوهش و ارتقاء هرچه بیشتر دانشگاه باشیم.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار پیشرو درحوزه تحقیقات و فناوری

دکتر فرشته قراط معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در نشست رئیس مرکز توسعه تحقیقات ضمن ارائه معرفی دستاورد ها و اقدامات حوزه آموزش و پژوهش اظهار کرد:در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی سبزوار دارای 744 مقاله ،۳ هزارو542 استناد با اچ ایندکس ۲۳ که می باشد.

وی با اشاره به روند رو به رشد فعالیت های پژوهشی بین المللی اعضای هیات علمی دانشگاه طی سال های اخیر،افزود: به طور کلی دانشگاه دارای بیش از ۱۷۲ مقاله بین المللی است که در مجموع 23 درصد از مقالات دانشگاه را تشکیل می دهند.

معاون تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در ارزشیابی معاونت تحقیقات در سال 2017دانشگاه موفق به کسب رتبه دهم فعالیت های پژوهشی و رتبه پنجم در زیر ساخت رتبه پنجم در بین دانشگاه های تیپ سه شد،بیان داشت:همچنین در ارزشیابی کلی فعالیت‌های پژوهشی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دانشگاه علوم پزشکی سبزوار رتبه 33 دربین ۵۷ دانشگاه و رتبه دوم درکلان منطقه آمایشی ۹ را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه با بیان اینکه زیرساخت های پژوهشی یکی از مهم ترین بخش هایی است که برای توسعه پژوهش در دانشگاه مورد نیازهست،اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اهتمام ویژه به بخش زیرساخت های پژوهشی داشته که یکی از مهمترین زیرساخت های پژوهش دانشگاه بخش پرشین کوهورت می باشد که در حال حاضر 3هزارو610 نمونه جمع آوری شده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: کسب موافقت اصولی مراکز تحقیقاتی از شورای گسترش دانشگاه ها،وجود اعضای هیات علمی توانمند،اجرای  برنامه های ثبت زایمان زودرس،سالک و سرطان، گسترش فضاهای آموزشی و پژوهشی ،فرآهم آوری تجهیزات به روز آزمایشگاهی،جذب دانشجوی دکتری تخصصی، وجود کتابخانه با کتوب لاتین و فارسی،راه اندازی مرکزرشد فناوری سلامت،ثبت ۱۵ اختراع توسط فن آوران و اعضای هیئت علمی و کسب رتبه های برتر پژوهشی و شرکت در جشنوارهای مختلف ازجمله اقدامات و زیر ساخت های پژوهشی دانشگاه به شمار می رود.

برخورداری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از امکانات و زیر ساخت های پژوهشی

رئیس مرکز توسعه تحقیقات معاونت فناوری وزارت بهداشت در نشست با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار کرد: علی رغم وجود مشکلات اقتصادی و تنگناهای مالی این دانشگاه از ظرفیت ها و زیر ساخت های قابل قبولی در بین دانشگاه های شرق کشور برخوردار است.

وی با اشاره به رشد و ارتقاء رتبه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، افزود: جایگاه دهم این دانشگاه در بین دانشگاه های تیپ سه  و رتبه سی و سوم دربین دانشگاه های کل کشور نشان از عملکرد بسیار مطلوب در حوزه های آموزش و پژوهش دارد که  قابل تقدیراست.

دکتر عبادی فر ضمن تکیه بر پویایی و انگیزه هیات علمی جوان این دانشگاه،اضافه کرد: سبزوار قابلیت ها و ظرفیت های  بسیار زیادی برای توسعه تحقیقات را داراست و ما نیز آماده پاسخ به نیاز های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی هستیم.

رئیس مرکز توسعه تحقیقات معاونت فناوری وزارت بهداشت با اشاره به موافقت راه اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد:انتظار داریم طی سال های پیش رو شاهد توسعه و ارتقای فعالیت های پژوهشی به ویژه تبدیل پژوهش به محصول باشیم و صرفا درگیر تولید مقاله نباشیم.

گفتنی است؛ بازدید از آزمایشگاه های معاونت تحقیقات،مرکزرشد،مرکزپایش عوامل موثر بر سلامت و بازدید از امکانات و  زیرساخت های پژوهشی و آموزشی دانشگاهی و خصوصی  از جمله برنامه های سفر رئیس مرکز توسعه تحقیقات معاونت فناوری وزارت بهداشت به سبزواربود.

 

 

تاریخ درج خبر: چهارشنبه ٩ مرداد ١٣٩٨    / شماره خبر:  ١٠٥٠٩  / تعداد بازدید:  2727

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: