دسترسی سریع
سه شنبه ١٦ خرداد ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه عنوان کرد؛

انجام بیش از شش هزار و 200 عمل آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی و جراحی قلب باز در سبزوار

رئیس بیمارستان تخصصی وفوق تخصصی حشمتیه از انجام بیش از شش هزار و 200 عمل موفقیت آمیز آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی وجراحی قلب باز خبرداد.

رئیس بیمارستان تخصصی وفوق تخصصی حشمتیه از انجام بیش از شش هزار و 200 عمل موفقیت آمیز آنژیوگرافی، آنژیوپلاسیتی وجراحی قلب باز خبرداد.

به گزارش روابط عمومی/ دکتر مرتضی راستی در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: تاکنون بیش از 4 هزار بیمار مورد آنژیوگرافی و 2هزاربیمارمورد آنژیوپلاستی و استنت گذاری و بیش از250مورد عمل جراحی قلب باز مورد عمل جراحی قلب باز در بیمارستان تخصصی وفوق تخصصی حشمتیه سبزوار قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه بخش آنژیوگرافی بیمارستان حشمتیه سبزوار با دارا بودن دو فوق تخصص اینترونشن و 13 پزشک کاردیولوژیست تنها مرکز غرب خراسان رضوی است که به صورت 24 ساعته فعال می باشد،افزود: یکی دیگر از مواردی که این بخش را متمایز می کند، انجام فعال آنژیوپلاستی در موارد سکته های حاد قلبی است، که یکی از موثرترین  روش ها در درمان بیماری های قلبی می باشد. 

رئیس بیمارستان با اشاره به اینکه آنژیوگرافی یک روش تشخیصی تهاجمی، برای مشخص کردن وجود و شدت تنگی عروق کرونر می باشد، اضافه کرد: اکثر بیمارانی که به این مرکز مراجعه می نمایند از طریق دست آنژیو گرافی می شوند که در این روش عوارض موضعی آنژیوگرافی کاهش و ترخیص بیمار نیز اغلب پس از چهار ساعت امکان پذیر است. 

دکتر راستی در ادامه بیان اینکه بیش از90 درصد اعمال جراحی قلب در این بیمارستان به صورت عمل بای پس عروق کرونر است،بیان داشت: جراحی  های  قلب باز انجام شده در این مرکز شامل بای پس عروق کرونر، جراحی دریچه قلب و تامپوناد قلبی می باشد.

وی با اشاره به انجام کلیه اعمال جراحی قلب باز در این بیمارستان و کاهش چشمگیر اعزام بیماران،اظهار کرد: بیمارستان  تخصصی و وفوق تخصصی حشمتیه تنها مرکز ارائه دهنده خدمات جراحی قلب باز در غرب خراسان رضوی می باشد که علاوه بر پذیرش بیماران قلبی سبزوار، به  بیماران شهرستان‌های همجوار ارائه خدمت می نماید.

رئیس بیمارستان تخصصی وفوق تخصصی حشمتیه با بیان اینکه میزان هزینه اعمال جراحی قلب در این بیمارستان براساس تعرفه دولتی و حتی نسبت به بعضی از مراکز دولتی پایین تر است،خاطر نشان کرد: این بیمارستان با به روز ترین تجهیزات استاندارد و دارا بودن بخش های تخصصی و وفوق تخصصی قادر به ارائه بهترین خدمات به مراجعین در کمترین زمان ممکن می باشد.

گفتنی است؛ بیمارستان245 تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه  اسفند ماه 1394 در 8 طبقه با بخش های فوق تخصصی اطفال و نوزادان  ، قلب ، بخش جراحی ، مراقبت های ویژه سی سی یو،  آی سی یوجراحی  قلب، اتاق عمل،اورژانس، آزمایشگاه ، داروخانه،رادیولوژی،سی تی اسکن،سونوگرافی ، ماموگرافی،آنژیوگرافی  و آنژیوپلاستی  و درمانگاههای تخصصی، توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

 

 

تاریخ درج خبر: چهارشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٧    / شماره خبر:  ٩٧٩٠  / تعداد بازدید:  3652

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: