دسترسی سریع
يکشنبه ٠٣ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

معاون درمان دانشگاه در هفته دولت تشریح کرد؛

افزایش 32 درصدی تعداد تخت های بستری / ارتقای هتلینگ 9200 مترمربع از فضاهای بیمارستانی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار همزمان با هفته دولت مهمترین دستاوردهای حوزه درمان را تشریح کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار همزمان با هفته دولت مهمترین دستاوردهای حوزه درمان را تشریح کرد.

وبدا سبزوار / دکتر محمد نعمت شاهی ضمن تبریک هفته دولت و در تشریح مهمترین دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در حوزه درمان در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار داشت: با آغاز به کار دولت تدبیر و امید و حمایت های ویژه دولت از اجرای طرح تحول نظام سلامت پروژه های درمانی در سبزوار و شهرستانهای تابعه دانشگاه به بهره برداری رسیده است.

 وی افزود : افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه، راه اندازی مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی ،جراحی قلب باز ، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی، پزشکی هسته ای ، کلینیک ویژه ، اورژانس هوایی،بخش دیالیز خصوصی  و اخذ مجوز راه اندازی بخش IVF و نا باروری از جمله اقداماتی است که با اجرای طرح تحول نظام سلامت به انجام رسیده است.

دکتر نعمت شاهی با اشاره به رشد 43درصدی تعداد تخت های بستری ادامه داد:  با افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه با ۲۰۰ تخت و دارای بخش های تخصصی و فوق تخصصی اطفال ، نوزادان ، قلب، گوش و حلق و بینی ، چشم ، اورژانس ، مراقبت های ویژه ، جراحی قلب باز ، آنژیوگرافی ، آنژیوپلاستی ، درمانگاه تخصصی ، آزمایشگاه و رادیولوژی، گامی مهمی در توسعه ارائه خدمات درمانی در منطقه غرب خراسان رضوی و شرق کشور برداشته شد.

وی با بیان اینکه تعداد مراجعین به واحدهای پاراکلینیک، آزمایشگاه و اورژانس بیمارستان های تابعه 57 درصد رشد داشته است عنوان کرد: بخش پرتودرمانی و شیمی درمانی با دستگاه پیشرفته شتابدهنده خطی و با بهره مندی از یک دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس مدرن مجهز به سیستم لیزر جهت مارکر گزاری، تشخیص موقعیت دقیق تومور های سرطانی را فراهم کرده است.

معاون درمان دانشگاه اضافه کرد: همچنین از ابتدای طرح تحول نظام سلامت تعداد مراجعين به درمانگاه های تخصصي و کلینیک های ویژه  تابعه 200 درصد رشد داشته  و  172 نفر نیروی متخصص- فوق تخصص و تخصص دندانپزشکی در این مدت جذب شده اند.

دکتر محمد نعمت شاهی با اشاره به افزایش 3 برابری تعداد تخت های روانپزشکی گفت: در این مدت تعداد تخت های ویژه 136 درصد رشد داشته که این تعداد از 36 تخت در سال 92 به 85 تخت در سال جاری رسیده و ضریب اشغال تخت در بیمارستان های تابعه 11 درصد رشد داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه مراکز تخصصی رادیوتراپی ، جراحی قلب باز ، پزشکی هسته ای و آنژیوگرافی سبزوار بعد از مشهد در استان خراسان رضوی می باشد افزود: تاکنون 358عمل موفقیت آمیز جراحی قلب باز انجام و 6 هزارو 389 نفر به مرکز رادیو تراپی مراجعه کرده اند.

معاون درمان ادامه داد: کاهش سهم پرداختی بیماران در پرونده های بستری به کم تر از 6 درصد کل صورتحساب،عدم ارجاع بیمار به خارج بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات ،افزایش ماندگاری پزشکان در مناطق محروم ، مقیمی پزشکان در 13 رشته محل در بیمارستان های تابعه و فعال شدن درمانگاه ها و توسعه کلینیک های ویژه در بیمارستان های تابعه را ازجمله دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه است.

دکتر نعمت شاهی با بیان اینکه دانشگاه موفق به دریافت لوح دوستدار مادر و کسب برتر در برنامه ترویج زایمان طبیعی شده است تصریح کرد: میزان سزارین از 39/5 درصد در سال 92 به 26/2 درصد در چهار ماهه ابتدای سال 97 رسیده که 14درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به  افزایش تعداد پایگاههای اورژانس از 17 پایگاه به 26 پایگاه و افزایش تعداد آمبولانس ها از 30 به 45 آمبولانس طی پنج سال گذشته اظهارداشت: با راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی زمینه برای ارائه خدمات به بیماران در مناطق صعب العبور فراهم شده و در مدت راه اندازی ، بالگرد اورژانس هوایی با  231 سورتی پرواز  به بیش از  356 نفر بیمار و مصدوم شامل مادران باردار، بیماران تصادفی و غیر تصادفی خدمات ارائه داده است.

معاون درمان دانشگاه در پایان افزود: با آغاز طرح تحول نظام سلامت و در سه مرحله  9200 متر مربع ارتقای هتلینگ در بیمارستانهای تابعه انجام و دانشگاه موفق به کسب رتبه برتر کشوری در اجرای طرح ارتقاء هتلینگ بیمارستانی در دو سال متوالی شد که با اجرای این طرح گام مهمی در ارائه خدمات درمانی و تکریم بیماران برداشته شده است.

 

تهیه و تنظیم گزارش : رضا آزد

 

تاریخ درج خبر: سه شنبه ٦ شهريور ١٣٩٧    / شماره خبر:  ٨٨٦٩  / تعداد بازدید:  5012

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: