دسترسی سریع
پنج شنبه ٣١ خرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

اولین جلسه مجمع سلامت و هفتمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جغتای برگزار شد.

موحدی پور امام جمعه شهرستان: اهمیت بهداشت،فرهنگ سازی، اهمیت پیشگیری در سلامت و دخیل نمودن همه ارگانهای دولتی و غیر دولتی در امر سلامت ضروری است.

  روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جغتای/ اولین جلسه مجمع سلامت و هفتمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جغتای  روز یک شنبه  بیست وهفتم اسفندماه به ریاست فرماندارشهرستان و با حضور امام جمعه و اعضای کارگروه سلامت (مسئولین ادارات) درسالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

   مهندس علی آبادی فرماندار، ابتدا با تاکید به سخنان رئیس جمهور جهت برگزاری مجامع سلامت استانی و شهرستانی اشاره نمودند. وهدف از تشکیل مجمع سلامت را ایجاد گفتمان همگانی در زمینه سلامت و تبیین آن برای سازمانهای توسعه،مردم،سازمانهای مردم نهاد و خیرین به منظور ایجاد این باور برشمرد، که سلامت یک مسئولیت همگانی است. وی در ادامه افزودند: اجتماعی کردن سلامت از دو دیدگاه قابل بررسی است، دیدگاه اول اجتماعی شدن سلامت یعنی پیشگیری مقدم بر درمان است و دیدگاه دوم یعنی سایر ارگانها و سازمانها نیز در امر سلامت دخیل هستند و مشارکت فراگیر همه بخشها در امر سلامت  ضروری و اجتناب ناپذیر است.

   در ادامه جلسه دکتر روستا زاده رئیس شبکه بهداشت و درمان، به عنوان دبیر مجمع سلامت در خصوص مجمع و اهمیت آن در سازماندهی نهادها و ارگانهای مرتبط با سلامت مطالبی بیان و متذکر گردید که وزارت بهداشت و درمان در حفظ و ارتقاء سلامت حداکثر 25درصد ومسئولیت سایر نهادها  و ارگانها 75درصد می باشد، که باید از طریق ترویج فرهنگ خودمراقبتی،اصلاح شیوه زندگی و توجه سازمانها و نهادها به کاهش تهدید کننده های سلامت به این هدف نائل آمد. درادامه بیانیه مجمع ملی سلامت قرائت، و کلیپ سخنرانی ریاست جمهوری درخصوص  اهمیت مجمع سلامت جهت حاضرین پخش شد.

  سپس موحدی پور امام جمعه شهرستان به بیان دیدگاههای خود در خصوص مجمع پرداختند، و بر اهمیت بهداشت،فرهنگ سازی، اهمیت پیشگیری در سلامت و دخیل نمودن همه ارگانهای دولتی و غیر دولتی در امر سلامت تاکید نمودند.

حسین آبادی کارشناس مدیریت واحد بیماریها شبکه جغتای ضمن تقدیر وتشکر ازهمکاری اعضای کارگروه در سال های گذشته در خصوص مبارزه با بیماری سالک ، گزارشی ازاین بیماری درسال های اخیر ارائه نمودند و با توجه به مشکلات منطقه درخصوص بیماریها مشترک بین انسان ودام (سالک وهاری)مطالبی را عنوان، و درجهت پیشگیری از بیماریها انتظار شبکه ازاعضای کارگروه سلامت را خواستارشدند.

  در ادامه اعضای کارگروه با بیان دیدگاه های خود، به بحث وبررسی پیرامون موضوع های مطرح شده در جلسه پرداختند.و جلسه درپایان با مصوباتی همراه بود.

 

 

تاریخ درج خبر: يکشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٦    / شماره خبر:  ٨١١٢  / تعداد بازدید:  895

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: