دسترسی سریع
يکشنبه ٢٧ خرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

ششمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جغتای

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جغتای با حضور مهندس علی آبادی فرماندار و اعضای کارگروه سلامت (مسئولین ادارات) درسالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

    روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جغتای/ جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جغتای  روز یکشنبه مورخه 96/11/29 با حضور مهندس علی آبادی فرماندار و اعضای کارگروه سلامت (مسئولین ادارات) درسالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

    درابتدای جلسه مهندس علی آبادی فرماندار شهرستان  جغتای ضمن تقدیر و تشکر از ریاست شبکه بهداشت در برگزاری جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان  و خیر مقدم به حاضرین، دستور جلسه کارگروه سلامت (بیماریهای آنفلونزای فوق حاد پرندگان و بسیج سلامت نوروزی) رابیان، وافزودند؛ آنفولانزای پرندگان یکی از بیماری هایی است که در سالهای جدید گریبانگیر دامداران شده است و در حال حاضر درحال سرایت به استانهای شرقی کشور است، و باید همه دستگاه ها با آمادگی کامل در مقابله با این بیماری و جلوگیری از گسترش آن آماده باشند. وی درمورد طرح بسیج سلامت نوروزی با نظارت بر اماکن عرضه تهیه و توزیع مواد غذایی و محصولات پروتئینی و حتی در حوزه  آب شرب، توسط دستگاه های مرتبط تأکیدنمودند.

   سپس دکتر روستازاده رئیس شبکه بهداشت و درمان از توجه ویژه فرماندار به کارگروه سلامت واعضای کارگروه تقدیروتشکرنمودند و درمورد بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان و بسیج سلامت نوروزی مطالبی را بیان نمودند.

   درادامه ابراهیمی کارشناس بیماریهای معاونت بهداشتی دانشگاه در مورد بیماری آنفلونزای پرندگان با توجه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان نکات مهمی را بیان نمودند.  

   دکتر آذریان ریاست شبکه دامپزشکی درخصوص بیماری آنفلونزا پرندگان و اهمیت بیماری مطالبی را بیان نمودند ، ودرمورد پیشگیری ازاین بیماری بهترین راه  را آموزش با همکاری همه، بویژه اداره آموزش و پرورش متصدیان مرغداریها، دهیاران و...دانست، وخواستارهمکاری همه اعضا شدند.

  در ادامه اعضای کارگروه با بیان دیدگاه های خود، به بحث وبررسی پیرامون موضوع های مطرح شده در جلسه پرداختند.و جلسه درپایان با مصوباتی همراه بود.
 

 

تاریخ درج خبر: دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦    / شماره خبر:  ٧٩٦٣  / تعداد بازدید:  1439

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: