دسترسی سریع
شنبه ٠٢ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جغتای؛

آغاز چهارمین دوره تربیت بهورز دانشگاه در جغتای

با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، سرپرست و جانشین شبکه بهداشت و درمان جغتای و جوین، چهارمین دوره آموزش و تربیت بهورز در آموزشگاه بهورزی و باز آموزی برنامه های سلامت در جغتای آغاز شد.

 با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، سرپرست و جانشین شبکه بهداشت و درمان جغتای و جوین، چهارمین دوره آموزش و تربیت بهورز در آموزشگاه بهورزی و باز آموزی برنامه های سلامت در جغتای آغاز شد.

 به گزارش وبدا/ دکتر غضنفری در این مراسم، ضمن بیان اهمیت سلامتی و نقش بهورزان در حفظ سلامتی مردم اظهار داشت: با پیگیرهای رئیس دانشگاه و معاونین، مراحل سخت اخذ مجوز جذب بهورز طی شد تا اکنون شما به عنوان فراگیر در این دوره به عنوان بهورز برای خدمت به مردم در مناطق روستایی پذیرفته شوید

وی ضمن اهمیت این دوره و مسئولیت پذیر بودن فراگیران در افزایش دانش، آگاهی و مهارت خود، گفت: بهورزان باید در محل زندگی خود  از لحاظ علمی، فرهنگی، رفتاری و اخلاقی الگو باشند.

 معاون بهداشتی دانشگاه همچنین گفت: با توجه به سطح بالای علمی فراگیران، مربیان بهورزی بایستی از آخرین دستورالعمل ها و مطالب علمی استفاده نمایند تا میزان مهارت فراگیران در شغل بهورزی افزایش پیدا کند.

 غلامرضا شرفی سرپرست شبکه بهداشت و درمان جغتای نیز گفت: آموزشگاه بهورزی جغتای از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز و تاکنون سه دوره آموزشی دیپلم و کاردان بهورز از این آموزشگاه فارغ‌ التحصیل و در خانه های بهداشت روستاهای مورد پذیرش و به مردم ارائه خدمات سلامت دارند.

وی برگزاری دوره مراقبین سلامت و کارگاه های آموزشی جهت شبکه جوین و جغتای، برگزاری دوره آموزش و توجیهی بدو خدمت همکاران جهت شبکه جغتای، اطلاع رسانی، فراخوان و جذب بهورز و تربیت بهورز در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه را از جمله عملکرد آموزشگاه بهورزی و باز آموزی برنامه های سلامت دانشگاه بیان کرد.

 گفتنی است؛ بهورز کارمندی از وزارت بهداشت در روستا است که در خانه بهداشت فعالیت می‌کند، براساس جمعیت روستا در هر خانه بهداشت یک یا چند بهورز فعالیت می‌کنند، وهدف از تخصیص بهورز، کمک رسانی بیشتر به مردم روستا، در دورترین نقاط جهت تحقق فقرزدایی از روستاها است.

  گزارش تصویری؛


 

تاریخ درج خبر: چهارشنبه ٢ اسفند ١٤٠٢    / شماره خبر:  ١٧٩٤٦  / تعداد بازدید:  165

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: