دسترسی سریع
يکشنبه ٠٣ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جغتای؛

دیدارسرپرست شبکه بهداشت با امام جمعه جغتای در راستای پویش ملی سلامت

در راستای اجرای برنامه پویش ملی غربالگری دیابت و فشار خون در سراسر کشور از 20 آبان تا 15 دیماه، سرپرست شبکه بهداشت به همراه مسئولین واحدها، با امام جمعه شهرستان جغتای دیدار و گفتگو کردند.

 به گزارش وبدا/ حجت الاسلام والمسلمین تقی پور ضمن تقدیر و تشکر از ریاست و پرسنل شبکه بهداشت و درمان گفت؛ کار مقدس شما، جهادی است که امروز شروع شده، و متأسفانه عده ای از مردم در اثر بی توجهی به سبک زندگی و زندگی امروزی به این بیماریها دچار شده اند، که این امر باعث افزایش هزینه های درمان برای همه و خود بیمار و از جمله مراجعه مردم به دفتر امام جمعه و مراکز نیکوکاری شده است.

وی افزود؛ برای پیشگیری از بیماریها و ... بسیج عمومی لازم است، و این می طلبد که همه مردم، نهادها، اداره ها و رسانه ها پای کار باشند، وی برای کمک به اجرای مطلوب طرح ملی پویش سلامت در شهرستان، آمادگی خود را اعلام کرد.

 غلامرضا شرفی سرپرست شبکه بهداشت جغتای در ابتدای این دیدار اظهار کرد؛ با توجه به اینکه تعداد زیادی از مبتلایان به بیماریهای دیابت و فشارخون بالا، از بیماری خود و یا عوارض و خطرات این بیماریها اطلاع کافی ندارند، طرح ملی پویش سلامت در سراسر کشور و همزمان در شهرستان جغتای از 20 آبانماه الی 15 دیماه اجرا می شود، هدف از اجرای این طرح شناسایی مبتلایان و همچنین افراد در معرض خطر بیماری های مذکور می باشد.

 در ادامه محمد حسین آبادی کارشناس مسئول بیماریهای شبکه بهداشت گفت؛ سبک زندگی نادرست و عدم فعالیت مناسب باعث افزایش بیماریهای غیر واگیر درافراد جامعه شده است، که اکثر آنها از بیماری خود اطلاعی نداشته و ندارند، لذا در این پویش که برای گروه سنی بالای 18 سال اجرا می شود؛ افراد دارای بیماری های دیابت یا پرفشاری خون شناسایی شده و در نظام مراقبت بیماری های غیرواگیر و خدمات مورد نیاز را دریافت می نمایند .

 وی افزود؛ علاوه بر بیماران شناسایی شده که خدمات مراقبتی و درمانی را دریافت می نمایند، گروه های در معرض خطر و پرریسک نیز تحت پوشش مراقبتی و آموزشی قرار می گیرند.

 شبکه بهداشت و درمان از همه شهروندان بالای 18 سال عزیز شهرستان جغتای درخواست می نماید، تا با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های بهداشت و خانه های بهداشت محل سکونت خود و انجام تست قندخون و کنترل فشار خون نسبت به وضعیت سلامت خود به ویژه بیماری های پرفشاری خون و دیابت مطلع شوند.


 

تاریخ درج خبر: سه شنبه ٢٨ آذر ١٤٠٢    / شماره خبر:  ١٧٥٩٠  / تعداد بازدید:  229

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: