دسترسی سریع
پنج شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

تبریک روز جهانی بهداشت محیط

پیام تبریک معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان سبزوار به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط

دکتر سید مجید غضنفری، معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان در پیامی فرا رسیدن چهارم مهر ماه مصادف با 26 سپتامبر، روز جهانی بهداشت محیط را تبریگ گفت

دکتر سید مجید غضنفری، معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان در پیامی فرا رسیدن چهارم مهر ماه مصادف با 26 سپتامبر،  روز جهانی بهداشت محیط را تبریگ گفت

 

متن پیام به این شرح است:

روز جهانی بهداشت محیط همواره یادآور زحمات شبانه روزی خدمتگزاران این عرصه در نظام سلامت است که سختی های فراوان این حرفه را به جان خریده و برای توسعه سلامت در جامعه از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌اند.

امروزه با تغییر سبک زندگی و تغییر الگوی مصرف از منابع طبیعی به منابع مصنوعی و مواد شیمیایی و استفاده از سموم دفع آفات به‌ شکل بسیار گسترده و بروز بیماری‌های نو ظهور، بار مضاعفی بر مسولیت‌های بهداشت محیط در جامعه افزوده است.

از آغاز شیوع بیماری کرونا و لزوم انجام اقدامات ضروری جهت مقابله با ویروس کووید ۱۹، اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی چند برابر شده است. در همین راستا کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط با آغاز این پاندمی به صورت شبانه روزی بر این امور نظارت داشته و قاطعانه با خاطیان و تهدید کنندگان سلامت عمومی برخورد کرده اند.

بازدید کارشناسی از اصناف و اماکن، نظارت بر دفع پسماندهای عفونی بیمارستان ها، نظارت بر دفن اموات کرونایی، ضد عفونی و گندزدایی مکان های عمومی و حضور موثر در همه مراسمات و برنامه های مذهبی از جمله؛ ایام محرم، اربعین و...، نظارت بر برگزاری کنکورهای سراسری، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در انتخابات، بازگشایی مدارس و تقریبا در همه عرصه های عمل گوشه ای از زحمات مهندسین عزیز بهداشت محیط در جای‌جای دانشگاه می باشد.

بدیهی است که دستیابی به شاخص های مناسب در ارتقاء بهداشت محیط بدون سخت کوشی و زحمات همیشگی همکاران ارجمندم در حوزه بهداشت محیط میسر نخواهد بود و توفیقات حاصله نیز نشان از ارزش گذاری این گروه از خادمان به نظام سلامت برای خدمتی که ارائه می دهند، دارد.

اینجانب ضمن عرض تبریک روز جهانی بهداشت محیط به همکاران عزیزم در دانشگاه اعم از مدیران، اساتید، کارشناسان و دانشجویان عرصه بهداشت محیط از تمامی خدمات شایسته و ارزشمند این عزیزان قدردانی نموده و توفیق و سربلندی در خدمت به جامعه را برایشان از درگاه خداوند متعال خواستارم.

 

تاریخ درج خبر: دوشنبه ٤ مهر ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٥١٩٥  / تعداد بازدید:  101

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: