دسترسی سریع
جمعه ١١ فروردين ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

برگزاری مراسم گرامیداشت روز بهورز در شبکه بهداشت و درمان جغتای

مراسم گرامیداشت روز بهورز در شبکه بهداشت و درمان جغتای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جغتای مراسم گرامیداشت روز بهورز باحضورامام جمعه، فرماندار، مسئولین معاونت بهداشتی و اداره های جغتای، همکاران بهورز و پرسنل شبکه  برگزار گردید.
در این مراسم احمدی نسب معاون اجرائی معاونت بهداشتی گفت: نقش بی بدیل بهورزان درمدیریت وکنترل  بیماریها، بویژه بیماری منحوس کرونا، با اجرای سه مرحله غربالگری بیماری کرونا در راستای بسیج ملی مقابله با کووید ۱۹ با از خود گذشتگی در کنار سایرمدافعان سلامت دردورترین نقاط قابل تحسین است.
وی درادامه از ارائه خدمات بهداشتی توسط بهورزان، ونقش مهم آنها، امام جمعه مسئولین ادارات ومردم درکنترل بیماریهای غیرواگیر افزایش پوشش واکسیناسیون کرونا درجمعیت تحت پوشش را مورد تاکید قرار دادند.
 حجه الاسلام تقی پورامام جمعه شهرستان در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات و زحمات بهورزان در روستاهای شهرستان، درخصوص فرزندآوری وجوانی جمعیت ونقش بهورزان دراجرای آن تاکید کردند.
 دکترابراهیمی فرماندار با تبریک روز بهورز، از زحمات همکاران بهورز تقدیر و بیان داشت؛ سلامتی و امنیت‏ نعمتی است که خداوند برای انسان قرار داده، و بهورزان طلایه داران نظام مراقبت های اولیه بهداشتی در اقصی نقاط این مرز و بوم ما هستند، و تلاش‌ بهورزان‌ در ‌روستاهای‌ دور افتاده کشور موجب‌ می‌شود خدمات‌ بهداشتی‌ لازم‌ به‌ روستاییان ‌ارائه‌ و موجب رضایت مردم، و‌ از اشاعه ‌بیماریها در جامعه‌ جلوگیری‌ شود.
 وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، بویژه شهدای مدافع سلامت. افزود؛ قبل از شروع به کار این دولت شاهد از دست دادن بسیاری از هم وطنان عزیز بودیم، که با وارد و تولید واکسن انبوه و واکسناسیون همگانی در این دولت اکنون خداوند را شاکریم که فوتی ها تک رقمی و حتی صفر شد، و امروز به برکت این نظام و انقلاب و کار جهادی دانشمندان در تولید واکسن به خود کفایی و صادرات رسیده ایم.
گفتنی است غلامرضا شرفی سرپرست شبکه بهداشت در ابتدای این مراسم ضمن تبریک روز بهورز و خیرمقدم به حاضرین، درمورد تکریم ارباب رجوع و اهمیت کار جهادی در حوزه سلامت تاکید کرد.
درپایان با اهدای لوح وهدیه ازبهورزان و تیم سلامت منتخب شهرستان تقدیرشد.
 شایان ذکر است که دوازدهم شهریور را که مصادف است با سالروز احداث نخستین خانه بهداشت در ایران است این روز را به نام "روز بهورز" نام نهاده اند.


 

تاریخ درج خبر: چهارشنبه ١٦ شهريور ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٥٠٩١  / تعداد بازدید:  265

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: