دسترسی سریع
يکشنبه ٠٣ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

پیام

کسب رتبه اول کشور در اهدای عضو

معاون درمان دانشگاه خبر داد : دانشگاه علوم پزشکی سبزوار موفق به کسب رتبه اول کشور در ضمینه اهدای عضو شد


دکتر سروش معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مناسبت 31 اردیبهشت ماه روز اهدا عضو، این روز را خدمت تمامی فعالان این حوزه که با همکاری بی دریغ و فرهنگ سازی اهدای عضو در نجات جان بیماران قدم برمی دارند را تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان / دکتر سروش عنوان کرد :

در سال 1399 به علت همه گیری کرونا و مثبت شدن تست کوید بیماران مرگ مغزی اکثر بیماران از چرخه اهدای عضو خارج شدند و تنها یک مورد به اهدا رسید که در سال 1400 این عدد به 10 رسید؛ که در این خصوص دانشگاه سبزوار موفق به کسب رتبه اول کشوری شد.

وی افزود : از ابتدای سال 1401 نیز تا کنون سه بیمار مرگ مغزی شناسایی شده به بیمارستان منتصریه مشهد جهت اهدا عضو منتقل شده اند.

معاون درمان دانشگاه  با اشاره به اینکه در حال حاضر 30000 سبزواری کارت اهداء عضو دریافت کرده اند تصریح کرد: افراد علاقمند از دانشگاه ها ، ادارات ، اصناف و ... برای اطلاع رسانی بیشتر در خصوص اهدا اعضا به عنوان سفیر هدایت  می توانند با شماره 44011026 تماس و جهت ثبت نام کارت اهدا عضو ضمن تماس با واحد مربوطه می توانند به سایت www.ehdacenter  مراجعه و ثبت نام نمایند..

دکتر سروش اضافه کرد: همکاری و برگزاری جلسات متعدد با مسئولین شهرستان در راستای فرهنگ اهداء عضو، برگزاری همایش های آموزشی،برگزاری 2 دوره جشن نفس و تقدیر از خانواده های اهداء کننده عضو،راه اندازی بوستان نفس به یاد اهداء کننده گان عضو و دیدار با خانواده آنان، پیگیری ارتقاء دانشگاه از واحد شناسایی به مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی و سپس مرکز پیوند، از جمله برنامه ها ی دانشگاه در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اهداء عضو بوده است.

وی خاطر نشان کرد : مجموع اهدای عضو دانشگاه سبزوار تاکنون 125 مورد بوده است که منجر به بهبود حال 478 بیمار گردیده است که به تفکیک 177 کلیه، 98 کبد، 130 قرنیه، 65 پوست، 2 پانکراس و 6 قلب به بیماران نیازمند اهدا شده است.

 

تاریخ درج خبر: شنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٤٥٧٦  / تعداد بازدید:  1124

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: