دسترسی سریع
چهارشنبه ٠٩ فروردين ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

روزجهانی ماما

گرامیداشت روز جهانی ماما در شبکه بهداشت ودرمان جغتای

به مناسبت هفته سلامت و «روز جهانی ماما» از ماماهای شاغل در شبکه بهداشت و درمان جغتای تجلیل شد.

به مناسبت هفته سلامت و «روز جهانی ماما» از ماماهای شاغل در شبکه بهداشت و درمان جغتای تجلیل شد.
  مراسم گرامیداشت روز جهانی ماما با حضور مهندس حسین زرقانی ریاست شبکه بهداشت، کارشناسان واحدهای ستادی، بهداشت خانواده و ماماهای مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان جغتای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جغتای/  مهندس حسین زرقانی ضمن تبریک پنجم ماه می مصادف با 15 اردیبهشت روز جهانی ماما نامگذاری شده است، یکی از مهمترین گروه های ارائه دهنده خدمت در حوزه بهداشت و درمان ماماها می باشند، که در شرایط عادی و بحرانی فداکارانه و متعهدانه در جهت تأمین و ارتقاء سلامت مادران، کودکان، سالمندان و به طور کلی همه اقشار جامعه در عرصه های مختلف از خودگذشتگی و جان فشانی می نمایند.

  وی در ادامه افزود؛ ماماها به عنوان یکی از اعضای خانواده بزرگ جامعه پزشکی کشور، با ارائه خدمات و مراقبتهای ویژه و نیز پیگیریهای مستمر در تامین سلامت مادر و کودک و کاهش مرگ و میر آنان نقش بسیار ارزنده ای ایفا می کنند.

  مهندس زرقانی با اشاره به نقش ماماها در کنترل دو شاخص مهم بهداشتی، یعنی کاهش مرگ مادران باردار و نوزادان گفت؛ رضايتمندي ارباب رجوع و نقش ماماها در ارائه خدمات مطلوب و تحقق سلامت زنان جامعه دارای مسئولیت و اهمیت ویژه است، و امروز ماماها یکی از مهم ترین پایه های تامین سلامت مادران و نوزادان در بهبود شاخص نظام سلامت هستند که باعث ارتقا سطح سلامت جامعه هم می شوند، و بر همین اساس سازمان جهانی بهداشت (WHO) شعار سال 2022  را با شعار " مامایی؛ ۱۰۰ سال پیشرفت و تعالی" تعیین کرده است.

  گفتنی است در پایان با اهدای لوح تقدیر، از زحمات ماماهای و همکاران بهداشت خانواده اعضاء تیم سلامت شبکه بهداشت و درمان، تجلیل شد.

https://t.me/salamat_Joghatai

 رسانه سلامت شهرستان جغتای                                      

 

تاریخ درج خبر: سه شنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٤٥٢٨  / تعداد بازدید:  213

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: