دسترسی سریع
پنج شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

معاون بهداشتی دانشگاه عنوان کرد؛

افزایش فعالیت و ساعات کار مراکز منتخب کرونا در سبزوار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با توجه به گسترش سویه اومیکرون، فعالیت و ساعات کار مراکز منتخب ۱۶ ساعته کرونا در این شهرستان افزایش یافته است.

به گزارش وبدا /دکتر فاطمه نوده با بیان این مطلب در گفتگو با وبدا اظهار کرد:سرعت بالای ابتلا و افزایش موارد مشکوک و قطعی مبتلایان به کرونا، سبب شد تا نوبت کاری مراکز منتخب ۱۶ ساعته بیشتر شده و اطلاع رسانی در این خصوص نیز از طریق اماکن عمومی و فضای مجازی صورت گرفته است.

وی افزود: یکی از رویکردهای مهم در پیشگیری از شیوع کرونا، تداوم آموزش های لازم به شهروندان است که در این راستا در کنار آموزش ویژه سفیران و رابطان و تقویت کانالهای مجازی، کلیپ ها و محتوای آموزشی در خصوص اومیکرون تدوین و برای آموزش و پرورش، اصناف و دیگر گروهها ارسال شده است و نیز با بهره گیری از ظرفیت شبکه آموزشی شاد کلیپ های آموزشی کرونا ارائه شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به اینکه تزریق دُز سوم واکسن کرونا میزان ایمنی را در برابر سویه اومیکرون چندین برابر افزایش می دهد،اضافه کرد: به منظور تسریع در روند واکسیناسیون، کارگاه آموزشی شیوه های اقناع سازی واکسیناسیون برای گروههای هدف برگزار شده است.

دکتر نوده گفت: به منظور کاهش شیوع ویروس کرونا، از زائران کاروان های زیارتی بازگشتی از عتبات عالیات و همچنین معلمان، کادر آموزشی و دانش آموزان نمونه گیری می شود که موارد مثبت تحت درمان و قرنطینه قرار می گیرند.

وی ادامه داد: تأکید در خصوص رهگیری بیماران مثبت، اطلاع رسانی وسیع در خصوص مراجعه به مراکز واکسیناسیون و تزریق دز سوم واکسن کرونا و تهیه کیت های نمونه گیری و بازدید مستمر از مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس استثنایی بر اساس چک لیست از دیگر اقدامات پیشگیرانه این معاونت در دوران موج ششم کرونا است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: برگزاری مستمر ستاد شهرستانی کرونا در تمامی شهرستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، برگزاری جلسه قرارگاه کرونای دانشگاه دو جلسه در هفته، برپایی وبینار آموزشی برای پزشکان مراکز در خصوص درمان اومیکرون و درمان کودکان از دیگر اقدامات پیش بینی شده معاونت بهداشتی در خصوص ادامه روند مقابله با موج ششم این ویروس است./آزاد

 

تاریخ درج خبر: شنبه ٢٣ بهمن ١٤٠٠    / شماره خبر:  ١٤٢٣٩  / تعداد بازدید:  2451

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: