دسترسی سریع
يکشنبه ٠٣ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

دکتر مسلم؛تزریق دُز سوم واکسن کرونا به بیش از 57هزار سبزواری

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

تزریق دُز سوم واکسن کرونا به بیش از 57هزار سبزواری

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: تاکنون به بیش از 57هزارنفر ازجمعیت تحت پوشش واجد شرایط درشهرستان های سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن وششتمد نوبت سوم واکسن کرونا تزریق شده است.

به گزارش وبدا / دکتر علیرضا مسلم در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: جمعیت بالای 18 سال در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزواربالغ بر 366 هزار نفر می باشد که از این تعداد 106 هزار نفر واجد دریافت نوبت سوم واکسن کرونا می باشند.

وی افزود: تاکنون به بیش از 57هزارنفر ازجمعیت تحت پوشش واجد الشرایط درشهرستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نوبت سوم واکسن کرونا تزریق شده است.

رییس دانشگاه،اضافه کرد: آن دسته ازهمشهریانی که تاکنون برای دریافت واکسن اقدام نکرده اند، لازم است هر چه زودتر برای تزریق واکسن کرونا اقدام و کارت واکسیناسیون خود را دریافت کنند.

دکتر مسلم با اشاره به ضرورت تزریق دوز سوم و تکمیل واکسیناسیون،تاکید کرد: تمام افراد واجد شرایط دریافت نوبت سوم بایستی با مراجعه به مراکز واکسیناسیون واکسن کرونا را دریافت کنند زیرا این موضوع می تواند در راستای مقابله بهتر با بیماری کووید۱۹ موثر باشد.

وی بیان داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا می‌بایست همه شهروندان بالای ۱۸ سال که سه ماه از زمان تزریق نوبت دوم انواع واکسنهای کرونا شامل سینوفارم، بهارات و برکت آنها سپری شده، برای دریافت سومین دز واکسن کرونا به مراکز فعال واکسیناسیون عمومی مراجعه نمایند.

رییس دانشگاه با اشاره به شیوع سویه جدید کرونا موسوم به اومیکرون و افزایش ابتلا به این سویه در کشور، تصریح کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، پیش بینی تهویه مناسب در محیط، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و دورهمی های دوستانه و خانوادگی در کنار واکسیناسیون عمومی علیه کرونا مناسب ترین و اصلی ترین راه های جلوگیری از ابتلا به کرونا و انتشار بیشتر آن در جامعه به شمار می رود.

دکترمسلم ادامه داد: علائم اُمیکرون شبیه به سرما خوردگی و همراه با آبریزش بینی،عطسه ،سردرد،بدن درد،سوزش گلو و سرفه بوده و افراد در صورت داشتن هر گونه علائم به مراکز منتخب کرونا در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش مراجعه نمایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزواربا اشاره به آمادگی مراکز بهداشتی و درمانی برای مقابله با موج و سویه جدید کرونا،افزود: برنامه ریزی های لازم در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار درزمینه آمادگی تیم های درمانی، تجهیزات و امکانات مورد نیاز مقابله با موج جدید کرونا انجام شده است./آزاد

 

تاریخ درج خبر: چهارشنبه ١٥ دی ١٤٠٠    / شماره خبر:  ١٤٠٨٣  / تعداد بازدید:  3974

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: