دسترسی سریع
يکشنبه ٠٣ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

دوازدهم شهریورماه روز بهورز

دوازدهم شهریورماه روز بهورز برایثارگران و پیشگامان عرصه بهداشت و سلامت گرامی باد

دوازدهم شهریور را که مصادف است با سالروز احداث نخستین خانه بهداشت، "روز بهورز" نام نهاده اند؛ روز یادآور تلاش های طاقت فرسا و مؤثر عزیزان نام آشنای خط مقدم جبهه سلامت، بهورز است.

 دوازدهم شهریور را که مصادف است با سالروز احداث نخستین خانه بهداشت، "روز بهورز" نام نهاده اند؛ روز یادآور تلاش های طاقت فرسا و مؤثر عزیزان نام آشنای خط مقدم جبهه سلامت، بهورز است.

  نام گذاری دوازدهم شهریور ماه به عنوان روز ملی بهورز توسط وزرارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وقت، در سال ۱۳۶۳ صورت گرفت  و با هدف کمک رسانی هر چه بیشتر به بیماران روستایی و همچنین در  جهت تحقق یکی از اهداف مقدس انقلاب اسلامی مبنی بر فقرزدایی از  روستاها دست به تاسیس خانه هایی با نام خانه بهداشت زد و در جهت تامین کادر متخصصان خانه ها به تربیت افرادی همت گمارد که بهورز نام گرفتند.

  آنانکه طلایه داران نظام مراقبت های اولیه بهداشتی و منادیان بهتر زیستن در اقصی نقاط این مرز و بوم  ما هستند، و در دل خود حدیث ایثار و از خود گذشتگی را جای داده است، تلاش‌ بهورزان‌ در دور افتاده‌ترین ‌روستاهای‌ کشور موجب‌ می‌شود خدمات‌ بهداشتی‌ لازم‌ به‌ روستاییان ‌ارایه‌ گردد و به‌ این‌ وسیله‌ از اشاعه ‌بیماری‌ در جامعه‌ جلوگیری‌ شود. با این‌ وصف‌ بهورزان‌ نه‌ تنها موجب‌ سلامت‌ روستاییان‌ می‌شوند، بلکه‌ باعث ‌تأمین‌ سلامت‌ جامعه‌ ‌می‌ گردند، زیرا بیماری‌ مرز نمی‌شناسد و در صورت‌ عدم‌ رعایت‌ بهداشت‌ و عدم ‌ارایه‌ مراقبت‌های‌ بهداشتی‌ شهر و روستا، فقیر و غنی‌ در معرض‌ خطر ابتلا به‌ انواع‌ بیماریها قرار می‌گیرند، لذا اجر معنوی‌ برای‌ این‌ عزیزان‌ بهترین ‌پاداش‌ و قدردانی‌ است‌.

  نقش‌ بهورزان‌ در سلامت ‌جامعه‌ حیاتی‌ است. امروز بهورزان علاوه برخدمات قبل، با بیماری جدید ویروس منحوس کرونا، روبرو شده اند و با همه گیری این بیماری، با تمام توان و در کنار سایر مدافعان سلامت و با اجرای سه مرحله غربالگری بیماری کرونا در راستای بسیج ملی مقابله با کووید ۱۹ با از خود گذشتگی همچنان در میدان حضور داشته و دارند، که ‌ما شاهد پیشگیری و مقابله با بیماری منحوس کرونا در دورترین نقاط روستاها، و کاهش‌ مرگ‌ و میر در تمام گروه های سنی بوده و هستیم‌، باید همه‌ را مرهون ‌زحمات‌ و تلاش‌ بهورزان‌ بدانیم‌، زیرا پیشگیری و ارتقای‌ شاخص‌های‌ بهداشتی‌ کشور درگروی تلاش‌ و فعالیت‌ مدافعان خط اول جبهه سلامت است‌.

 ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسن(ع)؛ به مناسبت دوازدهم شهریورماه و روز خجسته «بهورز» فرصت را غنیمت شمرده و ضمن قدردانی از تلاش های صادقانه بهورزان عزیز، این روز را به همه بزرگواران تبریک عرض نموده، و از درگاه خداوند متعال برای همه این عزیزان، آرزوی سلامتی و سربلندی داریم.

                                                    روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جغتای

 

 

تاریخ درج خبر: پنج شنبه ١١ شهريور ١٤٠٠    / شماره خبر:  ١٣٤٩٠  / تعداد بازدید:  734

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: