دسترسی سریع
پنج شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

تداوم واکسیناسیون علیه کرونا در غرب خراسان / استقبال خوب گروهای اعلامی درتزریق واکسن کرونا

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

تداوم واکسیناسیون علیه کرونا در غرب خراسان / استقبال خوب گروهای اعلامی درتزریق واکسن کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: براساس اولویت بندی سند ملی، و تلاش بی وقفه کارشناسان بهداشتی، واکسیناسیون گرو ه های شغلی اولویت دار اعلامی وزارت بهداشت در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش در حال انجام است.

وبدا سبزوار/ دکتر فاطمه نوده با بیان اینکه واکسیناسیون به تدریج برای گروههای سنی مختلف انجام خواهد شد در گفتگو با وبدا اظهار کرد: مراکز تجمیعی واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی در سبزوار و تمامی شهرستان های تابعه همه روزه حتی در روزهای تعطیل در حال ارائه خدمات به مراجعین هستند.

وی با اشاره به آغاز تزریق دوز دوم واکسن فرهنگیان،افزود: فرهنگیانی که دوز اول واکسن کرونا را دریافت نموده اند می توانند جهت تزریق دوز دوم واکسن کرونا طبق زمان بندی صورت گرفته به سالن ورزشی شهید چمران، آموزش پرورش مراجعه نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه اضافه کرد: همچنین بر اساس اولویت بندی سند ملی واکسیناسیون و راه اندازی پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شهرک  صنعتی سبزوار، واکسیناسیون کارگران صنایع و شهرک های صنعتی آغاز شده است.

دکتر نوده ادامه داد: کارگران شهرک های صنعتی و صنایع سبزوار بر اساس فهرست ارسالی از سوی صنایع و کارگاه های تولیدی واکسن کرونا دریافت می کنند.

وی بیان داشت: از ابتدای واکسیناسیون علیه کرونا تاکنون در سبزوار و مناطق تحت پوشش تمامی گروهای سنی و شغلی اولویت دار اعلامی ازسوی وزارت بهداشت،براساس سند ملی واکسن خود را دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: کادربهداشت و درمان دولتی و خصوصی،بیماران خاص و دیابتی،مادران باردار، معلولین جسمی و ذهنی ،سالمندان،متولدین1355 و ما قبل آن،فرهنگیان،اعضای هیات علمی،قضات،کارکنان ادارت خدمات رسان همچون آب،برق،گازو مخابرات،کارکنان بانک ها،هلال احمر،نیروهای نظامی و انتظامی،خبرنگاران،دانشجویان رشته های علوم پزشکی،کارکنان آرامستان و پاکبانان،کارکنان دارایی،کارکنان صنایع و پمپ بنزین ها، کارکنان فرودگاه،رانندگان حمل و نقل عمومی،کارکنان دامپزشکی  و .... از جمله گروهای سنی و شغلی اولویت دار می باشند که در برابر کرونا واکسینه شده اند.

دکتر نوده با اشاره به استقبال خوب گروهای اعلامی درتزریق واکسن کرونا،خاطرنشان کرد: مردم دغدغه ای در خصوص واکسن کرونا نداشته و با رعایت پروتکل های بهداشتی از خود در مقابل بیماری کووید ۱۹ حفاظت کنند و منتظر باشند تا در موعد مقرر واکسن را دریافت کنند.

وی اظهار کرد: تزریق واکسن کرونا دردانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد اما نیازمند هستیم که واکسن های مختلف برای ترزیق دوز دوم به شهرستان ارسال ‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه موارد مثبت روزانه در پیک چهارم و پنجم نسبت به پیک سوم افزایش یافته است اضافه کرد: آمار فوتی‌ها در مرداد ماه نشان داد که برای کنترل آن نیازمند افزایش و تقویت مراکز سرپایی، بیماریابی بیشتر و تجهیز مراکز درمانی هستیم، با این حال توانستیم میزان فوتی های ناشی از کرونا را کنترل کنیم./آزاد

 

تاریخ درج خبر: سه شنبه ٩ شهريور ١٤٠٠    / شماره خبر:  ١٣٤٧٦  / تعداد بازدید:  1488

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: