دسترسی سریع
شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مناسبت روز معلم
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار روز معلم را تبریک گفت

وبدا سبزوار/ متن پیام به شرح زیر است؛

به نام آموزگار بزرگ هستی

دوازدهم اردیبهشت، سالروز شهادت معلمِ شهید، مرتضی مطهری و روز پاسداشت مقام والای معلم و استاد،روز یادآوری تجلی ایثار و از خود گذشتگی بزرگمردان و بزرگ زنانی  که رشد و تعالی بشریت، آمال و آرزویشان است.آنان که حیات طیبه انسان‌ها را در طریق علمی و عملی می‌جویند و با استمرار راه انبیاء سعادت هر دو جهان جامعه بشریت را طلب می‌کنند؛ از این رو حق عظیمی بر آحاد انسان‌ها دارند.

نخست یاد کنم از آموزگار فقید استاد مرتضی مطهری که به اندیشه‌ورزی، غایت هنر را نه فقط خلق زیبایی که رستگاری انسان می‌دانست و ایمان داشت که شوق و اشتیاق جان‌های هنرمند، جز به درک حقیقت، آرام نمی‌گیرد. نامیرا بماناد نامش که هیچ کم از حقیقت نداشت و به هیچ وقت، حق را فرونگذاشت.

سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم ، فرصت ارزشمندی است تا از میراث ارزشمند این معلم اخلاق و آموزگار تعلیم و تربیت بهره بیشتری بگیریم و ضمن احترام، تکریم و تجلیل از مقام شامخ معلمان و استادان به یاد داشته باشیم که عرصه آموزش و تربیت با همت، فداکاری و مسئولیت پذیری این عزیزان در حال حرکت است و تعالی فرزندان این کشور به دست توانای این قشر مجاهد به بار می نشیند.

امسال که روز پاسداشت مقام والای معلم و استاد در ایام پرمخاطرۀ بیماری کرونا فرارسیده است، بسیار بایسته و لازم است که این قشر فرهیخته و فداکار که با اهتمام تمام در این ایام کوشش می‌کنند صمیمانه قدردانی نمایم.

اینجانب ضمنِ درود بر روان پاک استاد شهید، آیت‌الله مرتضی مطهری،روز بزرگداشت مقام معلم و استاد را به همه همکارانم به ویژه اعضای محترم هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تبریک عرض نموده،سلامتی و توفیق روز افزون همگان را در سایۀ توجهات حضرت ولی عصر(عج) ازدرگاه خداوند سبحان خواستارم.

 

دکتر علیرضا مسلم

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

 


١٢:٠٩ - يکشنبه ١٢ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠٣١    /    تعداد نمایش : ١٦٧٠


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: