دسترسی سریع
سه شنبه ٠٩ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

اعمال محدودیت‌های کرونایی دوهفته ای در سبزوار
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار خبرداد؛

اعمال محدودیت‌های کرونایی دوهفته ای / سبزوار در وضعیت سیاه کرونا قرار گرفت

به گزارش وبدا/ مهندس سیدمجتبی علوی مقدم روز پنجشنبه در نشست ستاد کرونای شهرستان اظهار کرد: بر اساس تصمیمات این ستاد محدودیت  تردد وسایل نقلیه بین شهری با پلاکهای بومی و غیربومی از امروز آغاز شده و خروج خودروهای بومی و ورود خودروهای غیربومی به سبزوار ممنوع است.

وی افزود: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا در شهرشتانها با وضعیت قرمز فعالیت رده های شغلی ۲ ، سه و چهار ممنوع شده است.

معاون استاندار تاکید کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، توصیه‌های بهداشتی به سایر واحدهای صنفی سبزوار ابلاغ شده و چنانچه واحدی تخلف کند با آن برخورد می شود.

علوی مقدم ادامه داد: برگزاری هرگونه اجتماعات، همایش‌، مراسم عزاداری و عروسی در تالارها، باغ تالارها و منازل مسکونی ممنوع است.

علوی مقدم با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مناطق روستایی بیان داشت: دهیاران با هماهنگی بخشداران و نیروی انتظامی باید از برگزاری هرگونه تجمع شامل عروسی و عزاداری در روستاها جلوگیری کنند.

سبزوار در وضعیت سیاه کرونا قرار گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در نشست ستاد کرونای شهرستان با انتقاد از تصمیم غیرمنطقی برخی از مسئولان ستاد ملی کرونا اظهار کرد: نمی شود چهارشنبه سوری را داشته باشیم و پرواز به کشورهای پرخطر برقرار باشد، سفر های نوروزی مجاز باشد و کرونا هم گسترش پیدا نکند.

دکتر مسلم افزود: وزیر بهداشت این شرایط را پیش بینی کرده بود اما برخی در ستاد ملی کرونا به هشدار های وی توجه نکرده و اکنون باید همان افراد پاسخگو باشند نه وزارت بهداشت.

وی با اشاره به اینکه توسط ویروس منحوس کرونا به کشور و وزارت بهداشت حمله شدید شده و کاری از ما برنمی آید، بیان داشت: کشوری که حداکثر ۲۰۰ هزار تخت بیمارستان دارد، در شرایط نوروزی و اوج تصادفات باید بخش عظیمی از تخت را به بیماران کرونا تخصیص دهد و این شرایط را سخت تر از گذشته می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد: شیب افزایش بیماری بنا به گفته معاون وزیر بهداشت موشکی است، به طوری که روز شنبه ۳۳ بیمار بستری داشته ایم ولی در روز چهارشنبه این تعداد به ۱۳۳ مورد رسیده است.

دکتر مسلم تصریح کرد: از شب گذشته عددی با عنوان شاخص خطر اعلام شده که شهرهایی با شاخص بیشتر از ۳ در وضعیت قرمز قرار دارند و این عدد در سبزوار ۵،۲ است، یعنی ما در وضعیت سیاه قرار داریم. هم اکنون متأسفانه ۵۶ درصد میزان تست های کرونا مثبت است و در این وضعیت اول مسئولان و دوم مردم مقصر هستند.

 وی گفت: روسای دانشگاه ها به رئیس جمهور نامه زده ایم که تنها راه کاهش شدت اوج بیماری کرونا قرنطینه دو هفته ای کشور و محدودیت مطلق است تا شیب بیماری را کاهش دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پایان از مردم سبزوار درخواست کرد که به منظور از شیوع بیماری کرونا و قطع نمودن زنجیره از برپایی دورهمی ها و خروج از منازل بپرهیزند و پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند./آزاد


١٣:٢٨ - پنج شنبه ١٩ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٩٠٤    /    تعداد نمایش : ٣٢٦١


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: