دسترسی سریع
شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

انجام 528 بازدید بهداشتی در شهرستان جغتای

  به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای/ در بازدید فعال کارشناسان واحدهای بهداشت محیط و حرفه ای شبکه در ایام تعطیل و طرح تشدید بسیج سلامت نوروزی، تعدادی از واحد متخلف پلمپ و مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته، کشف، توقیف و جمع آوری شد.

 

  مهندس حسین زرقانی رئیس شبکه بهداشت و درمان جغتای در گفتگو با خبرنگار وبدا شبکه گفت؛ در راستای اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و اهمیت تجمعات در انتقال ویروس کرونا و بیماریهای منتقله از آب و غذا، کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت جغتای در طرح تشدید بسیج سلامت نوروزی 1400 از مورخه 1399/12/25 الی 1400/01/10 و ایام تعطیل در شهرستان حضور فعال داشته و دارند.

 

  وی افزود؛ از شروع طرح تشدید نوروزی 25 اسفند تا امروز دهم فروردین ماه تعداد 528 مورد بازرسی از سطح اماکن و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت شهرستان انجام شد.

 

   حسین زرقانی در ادامه بیان کرد؛ با بازرسی های انجام شده از اماکن و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، تعداد 56 مورد منجر به صدور اخطاریه و 10 واحد متخلف با هماهنگی قضایی پلمپ شد.

 

  رئیس شبکه بهداشت و درمان جغتای گفت؛ در بازدید کارشناسان از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مقدار 945 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته، کشف، توقیف و جمع آوری گردید.

 

  وی خاطر نشان کرد؛ با توجه به مثبت شدن بیماری کرونا ویروس انگلیسی در شهرستان، از برگزاری 68 مورد مراسم عروسی که منجر به تجمع و تشدید بیماری کرونا می گردید، جلوگیری شد.

 

  وی در پایان با توجه به مشاهده بیماری کرونا ویروس انگلیسی در شهرستان گفت؛ همکاری و همراهی همگانی و توجه به توصیه و مراقبت‌ها پزشکی و بهداشتی، مانند استفاده از ماسک، ماندن در خانه، پرهیز از مسافرت، و حضور بی مورد در معابر و اجتماعات، جهت حفظ سلامتی و ابتلا بیش از پیش مردم شهرستان درکنترل این بیماری منحوس لازم و ضروری است.

 

  گفتنی است شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با داشتن 8 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک بیمارستان و چهار پایگاه اورژانس جاده ای و شهری فعال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و درغرب خراسان رضوی قرار دارد.

 


١١:٥٤ - سه شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٧٥    /    تعداد نمایش : ٧٨٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: