دسترسی سریع
سه شنبه ١٦ خرداد ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

تقدیر از جهادگران حوزه سلامت

آیین تجلیل از جهادگران حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار روز گذشته در سالن سیادتی پردیس دانشگاه برگزار شد و از جهادگران حوزه سلامت دانشگاه و برگزیدگان دانشگاهی تندیس فرشته سلامت تقدیر شد.

به گزارش مفدا سبزوار، به همت کانون اردوی جهادی دانشگاه روز گذشته دوشنبه ۱۱ اسفند ماه آیین تجلیل از جهادگران حوزه سلامت و برگزیدگان دانشگاهی تندیس فرشته سلامت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در سالن سیادتی پردیس دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام ایمانی‌مقدم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن خیر مقدم به جهادگران و قدردانی از مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به جهت برگزاری این مراسم، بیان داشت: یقینا زبان توانایی تشکر و قدردانی از خدمات شما جهادگران که در زمان پیک کرونا و اوج این بیماری به کمک کادر درمان و هموطنان رفتید را نداشته و قاصر است چرا که این اقدام شما فقط نوعی عاشقی است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ادامه داد: زیبایی این اقدام داوطلبانه و جهادی زمانی دو چندان شد که پدر و مادر شما با رضایت کامل به این امر شما را به دل خطر فرستاده و عشق به خدمت را در شما فوران کردند.

حجت‌الاسلام ایمانی‌مقدم در پایان صحبت‌های خود با بیان اینکه عاشقی است که آتش زندگی را شعله‌ور نموده و باعث جاری شدن معنویات می‌شود، اشاره‌ای به آیه‌ای از قرآن کریم نمود و تصریح کرد: خداوند متعال در آیه‌ای از کتاب آسمانی می‌فرماید: کسانی که نشسته‌اند با کسانی که ایستاده‌اند یکسان نیستند هر چند هر دو مومن‌اند، ولی در محضر خدا یکسان نبوده و یقین بدارید که در دنیا پاداش آنها را داده و پاداش ویژه آنها را نیز در آخرت خواهیم داد.

بخش بعدی این مراسم پخش کلیپ اقدامات جهادی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال ۹۹ بود که برای حضار پخش شد.

سپس دکتر علی دلبری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ادامه صحبت‌های حجت‌الاسلام ایمانی‌مقدم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه درخصوص عشق به خدمت گفت: بدون شک پشت اینگونه اقدامات داوطلبانه و جهادی محرک و نیرویی درونی وجود داشته و فرد را به سمت این فعالیت‌های جهادی می‌کشاند و آن چیزی جز عشق نیست.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه قبل از شیوع ویروس کرونا در کشور اردوهای جهادی در قالب اعزام گروه‌های دانشجویی به مناطق محروم و انجام کارهای عمرانی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی صورت می‌گرفت، افزود: در شرایط کنونی اقدامات جهادی دانشجویان بیشتر در حیطه آموزشی بوده که ارزش بسیار بالایی دارد و جهادگران با آموزش دادن به مردم در پیشگیری از انتشار این ویروس فعالیت می‌نمایند.

دکتر دلبری در پایان با اشاره به اینکه کسی که طعم کار جهادی را چشیده باشد دیگر دست‌بردار آن نخواهد بود به تشریح فعالیت‌های جهادی دانشگاه در سال جاری پرداخت و تصریح کرد: امسال با ورود ویروس کرونا به کشور همانند سایر دانشگاه‌ها در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز قرارگاه جهادی تشکیل شد و دانشجویان به صورت داوطلبانه و خودجوش به تولید شیلد، تهیه کلیپ‌های آموزشی و پوسترهای آموزشی پرداخته و با اقداماتی همچون ضدعفونی معابر در سطح شهر، حضور در بیمارستان و کمک به کادر درمان در شرایط پیک کرونا و عضویت در طرح بزرگ شهید سلیمانی و ارائه خدمات در راستای این طرح فعالیت جهادی خود را ادامه می‌دهند.

در پایان این مراسم از ۱۰ دانشجوی جهادگر، ۳ برگزیده دانشگاهی تندیس فرشته سلامت و ۵ نفر از همکاران جهادی دانشگاه که در طول سال زحمات برگزاری اردوهای جهادی را بر عهده داشته‌اند تقدیر بعمل آمد و از جناب سرهنگ اخوان معاون سلامت و دفاع‌زیستی ناحیه مقاومت بسیج و مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان به پاس حمایت و زحمات ایشان در برگزاری فعالیت‌های جهادی دانشگاه به صورت ویژه تجلیل شد.

 

تاریخ درج خبر: سه شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٩    / شماره خبر:  ١٢٧٨٧  / تعداد بازدید:  2605

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: