دسترسی سریع
شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر پرستاری دانشگاه خبرداد؛

کسب رتبه برتر در امور پرستاری توسط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از کسب عنوان "دانشگاه برتر در امور پرستاری "توسط این دانشگاه خبرداد.

به گزارش وبدا سبزوار/ مجتبی لعل در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهارکرد: پنجمین جلسه بررسی وضعیت دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی کشور درمدیریت و کنترل بیماری کرونا به شیوه محله و خانواده محور،18 بهمن ماه سال جاری از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت در سالن همایش های دفتر وزارتی برگزار شد.

وی افزود:دراین جلسه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در زمینه اجرای اهداف و سیاست های نظام سلامت در حوزه توسعه پرستاری و کنترل و مراقبت اپیدمی کووید 19موفق به کسب عنوان "دانشگاه برتر در امور پرستاری " شد.

مدیر پرستاری دانشگاه اضافه کرد:دراین راستا دکتر نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته از دکتر مسلم رییس دانشگاه و جامعه پرستاری سبزوار بزرگ قدردانی نمود.

 لعل ضمن تقدیراز تلاش های شبانه روزی کادر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،بیان داشت: پرستاران نزدیک به یک سال تلاش بسیار و سختکوشی کم نظیری برای مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا داشته‌اند که این مجاهدت‌ها افتخارآفرین است.  

وی خاطرنشان کرد: پرستاران و تمامی کادر بهداشت و درمان بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار این روزها خالصانه جهت بهبود بیماران مبتلا به کرونا بطور شبانه ‌روزی و تا پای جان  تلاش می کنند که مایه افتخار است.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ادامه با بیان اینکه یکهزارنفرگروه پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مشغول به خدمت هستند،گفت از این تعداد بیش از 600 پرستار،تکنسین اتاق عمل، بیهوشی و فوریت های پزشکی به طور مستقیم در درمان و مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا مشغول به ارائه خدمت هستند.

لعل با اشاره به استفاده از ظرفیت افراد داوطلب جهت رفع کمبود نیروی مورد نیاز،افزود: با شیوع کرونا بیش از 150 نیروی داوطلب از گروهای پرستای و کمک پرستار از طریق فراخوان و تمدید طرح مشغول به  فعالیت شده اند.

وی تصریح کرد:تامین و توزیع تجهیزات حفاظت فردی،تشکیل تیم های مراقبت تنفسی متشکل از پرستاران آموزش دیده، بروز کردن مطالبات پرستاری،غربالگری به موقع پرسنل،راه اندازی نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا و برگزاری دوره های آموزشی عمومی از جمله اقدامات این حوزه می باشد.

مدیر پرستاری دانشگاه  با اشاره به  مشارکت پرستاران درطرح شهید حاج قاسم سلیمانی،اظهارکرد: در این طرح بیش از 70 نیروی پرستاری متشکل از نیروهای بسیج جامعه پزشکی،بخش خصوصی و دانشجویان داوطلب در قالب 15 تیم در شهرستان های سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب و داورزن خدمات مراقب در منزل در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را برعده دارند.

مجتبی لعل با بیان این اینکه هدف از اجرای این طرح تمرکز بر پیشگیری و مراقبت از بیماران کرونا در منزل است، اضافه کرد: از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش بیش ازیکهزارنفراز خدمات مراقبت در منزل بهره مند شده اند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزواربا بیان اینکه هم اکنون این طرح با همکاری کادر بهداشتی و درمانی، نیروهای بسیج وهلال احمر دربخش های مراقبت،نظارت و حمایت درسبزوار بزرگ در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امید است با مجموع انجام اقدامات و همکاری و همراهی مردم وسایر دستگاهها شاهد قطع زنجیره انتقال کرونا در منطقه باشیم./آزاد


١٦:٥٣ - دوشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٧١٤    /    تعداد نمایش : ١٧٠٠


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: