دسترسی سریع
پنج شنبه ٣١ خرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

بازدید و پایش طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در جغتای

در راستای اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به شیوه محله محور و خانواده محور، مسئولین اجرایی دانشگاه، اجرای طرح را در شبکه بهداشت ودرمان جغتای مورد بازدید و پایش قرار دادند.

در راستای اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به شیوه محله محور و خانواده محور، مسئولین اجرایی دانشگاه، اجرای طرح را در شبکه بهداشت ودرمان جغتای مورد بازدید و پایش قرار دادند.

  روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جغتای/ مهندس حسین زرقانی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جغتای گفت؛ در راستای اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به شیوه محله محور و خانواده محور، سید احمد احمدی نسب مسئول اجرایی طرح در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، اجرای طرح را در شبکه بهداشت و درمان جغتای مورد بازدید و پایش قرار دادند،

   وی افزود؛ در راستای کنترل بيشتر بيماری کوید 19 و بيماریابي سریع و درمان زود هنگام بیماران  به منظور کاهش مرگ  ومیر در مناطق مختلف تحت پوشش، طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به شیوه محله محور و خانواده محورهمزمان با استان در شهرستان جغتای آغاز شد.

  مهندس زرقانی بیان کرد؛ در این طرح نيروهای بسيج، هلال احمر و... مشارکت دارند و فعاليتها توسط گروههای سلامت و مردمي اجرا مي گردد. و اطلاعات مرتبط با پيشگيری و مقابله با مخاطرات بویژه بیماری کووید19 به روش مورد قبول و منطبق بر فرهنگ و توانایي مردم محله به آنان ارائه ميگردد.

  رئیس شبکه بهداشت ودرمان گفت؛ در اوایل طرح مسجد سنگر سلامت، شناسایي بيماران از طریق تیم های تشکیل یافته و معرفي به مراکزخدمات جامع سلامت منتخب جهت تسهيل هدایت بيمار به درمانگاه، نقاهتگاه و بيمارستان مطابق فرایند تعریف شده دانشگاه انجام می شد، ولی در حال حاضر و با تشکیل تیم های رهگیری، مراقبتی و...  با تشخیص فرد مبتلا به بیماری کووید 19 به صورت خوشه ای بررسی می گردند. و در جهت بهره مندی از خدمات حمایتی به این تیم معرفی می گردند.

  زرقانی خاطرنشان کرد؛ تیم حمایتی، پشتيباني و حمایت از بيماران در دوره قرنطينه با رفع موانع معيشتي از جمله اهدای بسته های کمک معيشتي به خانواده بيماران، رفع موانع شغلي در زمينه اخذ و ارائه گواهي مرخصي استعلاجي معتبر، آموزش و مراقبت و درمان و برطرف کردن مشکلات شخصي شامل خرید و انجام امور جاری زندگي فرد بيمار در صورت نياز، با استفاده از ظرفيت جوانان بسيجي مومن، امين و معتمد محل را، در طرح مسجد«سنگر سلامت» به عهده دارند.

  مهندس زرقانی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مردم، مسئولین اداره ها، نهادها، اصناف و کارخانه های شهرستان در مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا و وضعیت کنونی شهرستان خاطر نشان کرد؛ همه در جهت حفظ سلامت آحاد جامعه با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و به ویژه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، همراهی و مسئولیت پذیری را در اولویت اصلی کار خود داشته باشیم، که هم سلامت خود و هم سلامت همشهریان را فراهم نمایم.

  گفتنی است شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با داشتن 8 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک بیمارستان و چهار پایگاه اورژانس جاده ای و شهری فعال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و درغرب خراسان رضوی قرار دارد.


 

تاریخ درج خبر: شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٩    / شماره خبر:  ١٢٧٠٣  / تعداد بازدید:  763

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: