دسترسی سریع
جمعه ٠١ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

دکتر مسلم

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

کاهش تعداد بیماران بستری کرونا در بیمارستان‌/ مقابله با کرونا نیازمند همراهی و همکاری مردم است

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: هم اکنون در دی ماه سال جاری با کاهش روند ابتلا به بیماری حدود 22درصد آزمایش های روزانه کرونا در حوزه این دانشگاه مثبت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: هم اکنون در دی ماه سال جاری  با کاهش روند ابتلا به بیماری حدود 22درصد آزمایش های روزانه کرونا در حوزه این دانشگاه مثبت است.

وبدا سبزوار/ دکتر علیرضا مسلم  با بیان اینکه در حال حاضر سبزوار در وضعیت زرد و شهرستان های تحت پوشش در وضعیت آبی از نظر شیوع کرونا قرار دارند، در گفتگو با وبدا اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تا کنون حدود 14هزار نمونه کرونا گرفته شده است.

وی افزود: از کل نمونه های انجام شده از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تاکنون 37 درصد مربوط به بیماران بستری و63درصد مربوط بیماران سرپایی می باشد و حدود89 درصد از بیماران بستری در بیمارستان، بهبود و ترخیص شده اند.

وی با اشاره به کاهش روند ابتلا به کرونا طی هفته های اخیر در سبزوار و مناطق تابعه،اضافه کرد:  هم اکنون در دی ماه سال جاری  با کاهش روند ابتلا به بیماری حدود 22درصد آزمایش های روزانه کرونا در حوزه این دانشگاه مثبت است.

رییس دانشگاه ادامه داد: در 25 روز ابتدای دی ماه در مقایسه با 25 روز آخر آذرماه فوتی ناشی از ابتدای قطعی به کرونا حدود 77 درصد ،تعداد بیماران بستری 74درصد و میزان مراجعه به مراکز منتخب کرونا 66 درصد کاهش یافته است.

دکتر مسلم بیان داشت : از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تا کنون 320 مادر باردار مشکوک به کرونا بودند که از این تعداد تست کرونا  197 نفراز آنها مثبت و 62 نفر در بیمارستان بستری و مابقی به صورت سرپایی درمان و بهبود یافته اند.

وی با بیان اینکه بیش از 62 درصد از مادران بارداری که به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نتیجه تست کرونا آنان مثبت شده بود  درسه ماهه سوم بارداری  قرار داشتند،گفت: متاسفانه از ابتدای شیوع کرونا در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش علی رغم تلاش های صورت گرفته چهار مادر باردار در اثر ابتلا به کرونا جان خود ر از دست داده اند.

رییس دانشگاه افزود:عملکرد و همراهی مردم و اصناف در کنترل بیماری کووید-۱۹ بسیار مهم است اگررعایت‌ها مجددا کاهش یابد و تجمعات دوباره برگزار شود، بیماری مجددا اوج می‌گیرد و در زمستان وضعیت دوباره وحشتناک خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارتاکید کرد: همشهریان گرامی می بایست پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و اقداماتی را که بارها و بارها تاکید کرده‌ایم انجام دهند؛ یعنی ماسک بزنند، فاصله فیزیکی را رعایت کنند، تجمع نکنند، دستهاشان را مرتب بشویند و تا حد امکان در خانه بمانند./آزاد

 

 

تاریخ درج خبر: شنبه ٢٧ دی ١٣٩٩    / شماره خبر:  ١٢٦١٥  / تعداد بازدید:  6454

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: