دسترسی سریع
سه شنبه ٠٩ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

نشست بسیجیان حوزه سلمان فارسی با مسئولین قرارگاهی طرح مسجد «سنگر سلامت»جغتای

  در راستای طرح مسجد «سنگرسلامت» طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، نشست صمیمی بین بسیجیان حوزه سلمان فارسی با مسئولین قرارگاهی شهرستان جغتای برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جغتای/ در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین روح بخش امام جمعه بخش هلالی با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، از مدافعان سلامت تقدیرکرد، و گفت؛ طرح مسجد «سنگر سلامت» با همکاری و همراهی بسیار خوب بسیجیان و کادر بهداشت و درمان بسیار خوب اجرا شده و می شود، وی از همراهی وهمکاری خود درادامه این طرح اعلام آمادگی کرد.

  سپس سرهنگ اسماعیل زیبایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج با تقدیر از مدافعان سلامت و بسیجیان حاضر در اجرای طرح گفت؛ برنامه مسجد «سنگرسلامت» با محوریت امام جمعه و جماعت مساجد تا کنون بسیار خوب اجرا شده است، و این اتحاد و انسجام بسیار عالی بوده که باعث شده اقدامات مؤثری در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا شود.

  وی افزود؛ ما کمک کننده به مدافعان سلامت هستیم وقتی همه با هم یکی شویم کارهای بزرگی را می توانیم انجام دهیم که ازجمله پیشگیری و مقابل با بیماری ویروس کرونا با محوریت مسجد «سنگرسلامت» است، کمک و همراهی با مدافعان سلامت،  و کمک درشناسایی، هدایت و پیگیری و بالابردن روحیه افراد مشکوک و بیماربسیار مؤثربوده است.

  سرهنگ زیبایی خاطرنشان کرد ما در حوزه پشتبانی پیش بینی 300بسته سبد معیشتی را داشته و فراهم کرده ایم و در صورت شناسایی افراد مشکوک و مبتلا اهدای این کمک های مؤمنانه انجام می گیرد، و در ادامه ازهمکاری و همراهی خود با شبکه  بهداشت در همه زمینه اعلام  آمادگی کرد.

  مهندس حسین زرقانی با تقدیر از امام جمعه، فرماندهی ناحیه مقامت و بسیجیان گفت؛ ازگذشته های دور دراین سرزمین هر جا که حضور بسیارخوب مردم و همکار های لازم شکل گرفته نتیجیه بسیار ارزنده ای داشته مانند پیروزی انقلاب اسلامی، دوران جنگ تحمیلی و...  و این روزه ها و با شروع بیماری منحوس کرونا و همکار خوب مردم و بویژه روحانیت و بسیجیان یاد آور روزهای پیروزی انقلاب و رشادتهای جنگ تحمیلی است.

  وی افزود؛ همکاری همه دستگاه ها در بحرانها در شهرستان بسیار عالی است، و این طرح مسجد سنگرسلامت  که با مطالعه ای که شده بسیار عالی به کمک حوزه سلامت آمد بطوری که با همکاری عزیزان بسیجی در شناسایی وهدایت و قرنطنه بیماران مشکوک هم اکنون بستری های شهرستان به یک نفر کاهش یافته است.

  مهندس زرقانی بیان کرد؛ با توجه به وضعیت موجود و آرام شدن بیماری، مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ها، همکاری لازم را داشته باشند و نبایدغافل شویم وهمچنان آمادگی خود را حفظ کنیم، که خدای ناخواسته با احتمال پیش بینی موج زمستانی غافلگیر نشویم.

در این نشست صمیمی ابتدا فرماندهان پایگاه ها و مساجد منتخب گزارشی از اقدامات انجام شده از ابتدای شروع طرح ارائه کردند.

  گفتنی است پیرو دستور رهبر معظم انقلاب در خصوص اتکا به ظرفیت های مردمی مسجد محور و محله محور، بسیجیان شهرستان در طرح مسجد«سنگر سلامت»طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شناسایی و درمان زود هنگام بیماران کووید19 و به منظور کاهش مرگ و میر با هدف بیماریابی فعال، ایزولاسیون مؤثر از طریق جلوگیری از حضور بیماران در جامعه، حمایت عاطفی، شخصی، شغلی، معیشتی و رسیدگی و تقویت جسمی و ارائه خدمات پزشکی و پرستاری به بیماران در 20 مسجدسطح شهرستان جغتای ارائه خدمت می کنند.١٨:٤٧ - چهارشنبه ٣ دی ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٥٤٢    /    تعداد نمایش : ٤٣٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: