دسترسی سریع
پنج شنبه ١١ خرداد ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

مانور سیل در شبکه جغتای

در راستای حفظ آمادگی اداره ها و نهادهای شهرستان در بحران ها ، مانور سیل توسط ستاد بحران فرمانداری شهرستان جغتای برگزار گردید.

  در راستای حفظ آمادگی اداره ها و نهادهای شهرستان در بحران ها، مانور سیل توسط ستاد بحران فرمانداری شهرستان جغتای برگزار گردید.

    روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای/ مهندس حسین زرقانی رئیس شبکه بهداشت و درمان و فرمانده مدیریت بحران شبکه گفت؛ مانور سیل، بدون اطلاع قبلی و طی اعلام فرمانداری راس ساعت هشت و نیم روز سه شنبه شب بیستم آذرماه، مبنی بر وقوع سیل و طغیان رودخانه در روستای شهرستانک شهرستان جغتای به اداره ها و نهادها، بلافاصله با حضور مدیران دستگاههای شهرستان، در محل اتاق بحران فرمانداری جلسه تشکیل و حادثه و میزان خسارتها اعلام گردید.

  وی افزود؛ همزمان چارت فرماندهی حادثه در سطح شبکه بهداشت و بیمارستان ولیعصر (عج) شهرستان فعال و فراخوان نیروها انجام گردید و کلیه پرسنل در محل اتاق بحران شبکه جمع و بلافاصله تیم ارزیاب تشکیل و به محل حادثه اعزام، و در ادامه اکیپ کامل تجهیزات درمحل مستقرشدند.

   مهندس زرقانی خاطرنشان کرد؛ در این مانور، با ارزیابی انجام شده از محل، خسارات وارده به منطقه بررسی و اقدامات لازم پیش بینی شد، که  شامل برپایی سریع درمانگاه صحرایی-تامین دارو و تجهیزات درمانی لازم   استقرار نیروهای بهداشتی (بهداشت محیط ، بیماریها ، خانواده ، روان و ...) -نظارت بر وضعیت اجرای پروتکلهای بهداشتی بیماری کرونا و بیمار یابی  و کنترل کیفیت مواد غذایی و آب آشامیدنی و دفن بهداشتی مواد زائد و نظارت بر دفن بهداشتی اجساد وآموزش های لازم به گروههای هدف و هماهنگی های بین بخشی در راستای پیشبرد اهدف و برگرداندن شرایط به حالت عادی می باشد که برخی از انتظارات برآورده شد.

 

تاریخ درج خبر: پنج شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٩    / شماره خبر:  ١٢٤٩٠  / تعداد بازدید:  1424

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: