دسترسی سریع
جمعه ١١ فروردين ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

نشت با اصحاب رسانه شهرستان جغتای

مهندس حسین زرقانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با اصحاب رسانه این شهرستان در محل سالن اجتماعات شبکه دیدار و گفتگو کرد.

  به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جغتای، مهندس حسین زرقانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جغتای با  اصحاب رسانه این شهرستان در محل سالن اجتماعات شبکه دیدار و گفتگو کرد.

  مهندس حسین زرقانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای گفت؛ تامین سطح سلامتی و رفاه مردم توسط شبکه بهداشت و درمان با همراهی دیگر ادارات می باشد، تلاش همه ی همکاران در سطوح مختلف مانند خانه های بهداشت، مراکزخدمات جامع سلامت و بیمارستان اینست که، افراد جامعه سطح به سطح دریافت خدمات داشته باشند، با تشدید محدودیت ها در شیوع اپیدمی کرونا، ارائه خدمات توسط تیم های بهداشتی جریان دارد و پایش غربالگری و پیگیری توسط بهورزان و همکاران مراکز به صورت مستمر انجام، و با وجود شیوع این بیماری منحوس در سطح شهرستان ساکنین به صورت مستمر دریافت خدمات داشته ودارند.

  وی افزود؛ تعداد مراکز خدمات جامع سلامت از 5 مرکز به 8 مرکز افزایش و مراکز فوق الذکر طبق استاندارد های موجود و با مشارکت خیرین فعال گردیده است که منجر به کاهش رفت و آمد ساکنین روستاهای تحت پوشش به مراکز مجاور جهت دریافت خدمات بهداشتی درمانی و به موجب آن کاهش میزان مرگ و میر شده است.

  زرقانی خاطرنشان کرد؛ جهت رفاه حال بیماران، با استقرار پزشک متخصص قلب سه روز در هفته و راه اندازی اکو از رفت و آمد و گاها سردرگمی بیماران و خطراتی که در انتظار بیماران بود، جلوگیری شده است، و راه اندازی مرکز شماره دو خدمات جامع سلامت جغتای با توجه جمعیت تحت پوشش و وسعت شهر، با موافقت ریاست دانشگاه در دستور کاراست و هر چقدر نیروهای مراکز بهداشتی قوی تر عمل کنند بار مراجعات به بیمارستان کاهش خواهد داشت.

  رئیس شبکه بهداشت گفت؛ گاها عدم همکاری مردم در برخی حوزه های علی الخصوص در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی بیماری کرونا، مشکلاتی را به وجود آورده است، که  اقدامات پیشگیرانه اتخاذ شد که میتوان به بازداشت دومورد داماد به علت عدم رعایت پروتکل ها و مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا اشاره کرد.

  وی افزود؛ اگر با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم، میزان بستری مبتلایان در شهرستان کاهش یابد، وضعیت شهرستان به زرد تغییر خواهد کرد، وی گفت؛ تمام سعی و تلاش شبکه در جهت پوشش کامل افراد جامعه جهت شناسایی به موقع بیماران بوده هرچه شناسایی انجام شده بیشتر شود،  تشخیص سریعتر انجام می گردد، و به تبع آن میزان بستری و مرگ و میر کاهش خواهد یافت. وی ازافرادی که رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته، تقدیر و تشکر کرد.

  حسین زرقانی ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه بابت اقدامات ارزشمند و اطلاع رسانی در سطح شهرستان و روستاهای تابعه خاطر نشان شدند؛ حوزه خبری با اطلاع رسانی میتواند کمک شایانی به حوزه سلامت داشته باشد، انشاا... با همکاری بیش از پیش بتوان بر این ویروس منحوس فایق آیم.

  مهندس حسین زرقانی درپایان از مشارکت همه مسئولین اداره ها و نهادها، کارخانجات در امور خیریه حوزه سلامت و به ویژه اصحاب رسانه در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس سپاسگزاری کرد.

  در این جلسه اصحاب رسانه با عرض سلام و خدا قوت ویژه به مدافعان سلامت  دیدگاه های خود را بیان، و آمادگی خود را در جهت همکاری و اطلاع رسانی در حوزه سلامت اعلام کردند.

 شایان ذکراست، خبرنگاران رسانه شهرستان، در پایان با اهدای لوح که ازسوی دکتر مسلم، ریاست دانشگاه علوم پزشکی صادر گردیده بود تقدیر شدند.
  گفتنی است شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با داشتن هشت مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک بیمارستان و چهار پایگاه اورژانس جاده ای و شهری فعال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و درغرب خراسان رضوی قرار دارد.


 

تاریخ درج خبر: دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩    / شماره خبر:  ١٢٤٦٢  / تعداد بازدید:  1284

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: