دسترسی سریع
شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

#همه_ماسک_می زنیم.

دهمین جلسه ستاد مقابله با بیماری ڪرونا ویروس شهرستان جغتای

  به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جغتای، دهمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت خانواده و بانوان شهرستان جغتای با موضوع ستاد مقابله با بیماری کروناویروس با حضور فرماندار، دادستان، بخشدار هلالی، مدیر شبکه بهداشت شهرستان و دیگر اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار گردید.

  مرتضی محبی فر فرماندار شهرستان جغتای در این جلسه گفت: باتوجه به اهمیت بیماری کرونا و آغاز فصل سرما و شیوع سایر بیماری های فصلی همانند آنفولانزا و به ویژه شیوع بیشتر ویروس کرونا در  هوا سرد بر اساس یافته های پزشکی، باید حساسیت بیشتر شده و با اطلاع رسانی در باره این بیماری و هم چنین مراجعه به موقعه بیمار علامت دار پیش از حاد شدن بیماری و افزایش آسیب ها و هزینه های انسانی و مالی بیماری کنترل شود، تا شهرستان دوباره به وضعیت سفید برگردد.

  محبی فر افزود: مساله مهم دیگر، فرهنگ سازی در خصوص رعایت مدت ایام قرنطینه برای بیمارانی است، که در مرحله گذراندن دوره نقاهت هستند باید از سوی رسانه های محلی در فضای مجازی این مهم نیز انجام شود تا زنجیره این بیماری و ویروس قطع شود که در این موارد استفاده از ظرفیت اجتماعی و خود مردم در خصوص اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بسیار سازنده خواهد بود.

  وی گفت: در برگزاری مراسمات به ویژه جشن تولد ها ، کودکان در خط مقدم آسیب بوده و به عنوان راهکار ستاد در خصوص پیشگیری به عنوان مهترین مرحله کنترل بیماری و سپس استفاده از قوه قهریه همانند تجربه سایر کشورها در مهار این ایپدمی و چاره ای جز بهره گیری از ترکیب این دو روش برای گذر سالم از این بحران نخواهد بود.

  حسینی دادستان شهرستان در این جلسه گفت؛ یکی از مکان هایی که بی گمان می تواند به عنوان منشاء انتقال باشد مراکز اداری و دستگاه های پرتجمع همانند بانک هاست که به دلیل شرایط امنیتی امکان تهویه مناسب و استفاده از پنجره های زیاد وجود ندارد.اما باید به گونه ای تدبیر گردد که در فضای اداری بانک تجمع نشود. همچنین در زمینه آرامستان ها هم باید جدی بود و دستگاه متولی با استفاده از ظرفیت سایر نهاد های نظامی و انتظامی در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی تدبیر کرد.

  مهندس حسین زرقانی رئیس شبکه بهداشت و درمان جغتای در ابتدای این جلسه با توجه به شیوع دوباره ویروس کرونا گفت؛ مجموعه شبکه بهداشت با همکاری همه دستگاه ها در خصوص رعایت و نظارت بر انجام دستورالعمل های بهداشتی، با تشدید بازرسی های خود در هفته های گذشته و هم چنین پلمپ بعضی از اصناف متخلف و اخطار، همانند گذشته همه توان و نیروی خود را برای کنترل و مهار این بیماری بکار خواهد گرفت.

   وی افزود؛ پیش بینی های انجام شده در خصوص اختصاص چند ده تخت به بیماران بستری کرونایی در مراحل اولیه بیماری و جدا کردن آنان از سایر بیماران بستری در بیمارستان ولیعصر(ع) و پیگیری برای تولید لباس ویژه دفن فوتی های ناشی از این بیماری در راستای پیشگیری ازشیوع بیشتر بیماری اقدام شده است.

  مهندس زرقانی خاطرنشان کرد؛ تنها راه مقابله با این بیماری خطرناک با توجه به تجربیات ابتدای شیوع این بیماری که مردم عزیز نسبت به سلامتی خود و هم نوع شان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک  بسیار خوب درخشیدند حوزه سلامت شهرستان را در این مرحله کمک کنند.

  رئیس شبکه بهداشت گفت؛ جهت پیشیگیری از سرایت بیشتر این بیماری عزیزانی که علائمی مثل تب  سرفه خشک نداشتن حس بویایی و چشایی و احساسی تلخی در دهان و... دارند به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه نمایند.١٣:٥٠ - يکشنبه ١٨ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣٨٩    /    تعداد نمایش : ٤٠٤


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: