دسترسی سریع
دوشنبه ١٥ آذر ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم شهرستان جغتای (روستای جاورتن)

  در سومین روز هفته دفاع مقدس کانون بسیج جامعه پزشکی جغتای، تیم پزشکی طرح شهید رهنمون را به روستای جاورتن این شهرستان اعزام کرد.

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان/ مدیرکانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان جغتای گفت: تیم پزشکی طرح شهید رهنمون با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و شبکه بهداشت به روستای جاورتن اعزام شدند.

حمزه محمدآبادی افزود:این تیم پزشکی شامل: پزشک عمومی، گفتاردرمان، ماما، کارشناس بهداشت محیط، پرستار، بهورز، دارویار و... است.

وی گفت: اعضای این تیم خدمات رایگان پزشکی مانند: ویزیت بیماران همراه با دارو به تعداد 70 نفر، ویزیت گفتار درمان، ویزیت ماما، کنترل فشار و قند خون، مشاوره های پزشکی، بهداشتی و آموزش های پزشکی را انجام می دهند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی گفت؛ در حاشیه اعزام این تیم با خانواده شهید داغ کازرون دیدار و تعداد 15 پک بهداشتی پیشگیری از بیماری کرونا ویروس که توسط قرار گاه پدافندزیستی سردارشهید حاج قاسم سلیمانی تهیه شده بود بین خانوارهای بی بضاعت توزیع شد.

محمدآبادی افزود: رفع محرومیت، خدمت رسانی به مردم و پیشگیری از بیماریها در دورترین و محروم ترین نقاط شهرستان از مهم ترین اهداف کانون بسیج جامعه پزشکی جغتای است.

وی گفت: با توجه به نبود پزشک عمومی و متخصص در اعزام تیم، از پزشکانی که قصد خدمت رسانی به مردم روستاهای محروم و دور افتاده حتی برای یک روز در سال را دارند، دعوت به همکاری می کنیم.

روستای جاورتن در غربی ترین نقطه شهرستان جغتای و خراسان رضوی قرار دارد.ومردم این روستا از دسترسی به جاده ارتباطی مناسب محرومند.


١٠:٤١ - پنج شنبه ٣ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٢٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٥٩


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: