دسترسی سریع
پنج شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْن(ع)

.

مهمترین پیام عاشورا چیست؟

پیام عاشورا در یک جمله چیست؟ همانطور که می دانید از واقعه عاشورا پیام ها و درس های زیادی می توان گرفت و بسیار سخت است بیان پیام عاشورا در یک جمله، اما یکی دیگر از مهمترین پیام عاشورا جهاد و مقاوت در برابر ظلم و ستم است و هر بنده مسلمانی باید بداند که قیام در راه خداوند متعال مهمترین اصل در زندگی است. واقعه عاشورا به ما مسلمانان درس بندگی و توکل به خدا را می دهد و امام حسین علیه السلام در آخرین دقایق عمر با عزت شان همواره بر خدا توکل می کردند و این درس بزرگی از واقعه عاشورا است. عاشورا به ما می آموزد که همیشه و در طول عمر خود به دنبال حقانیت باشیم و از ظلم و ستم به دیگران دوری کنیم.

مهمترین پیام عاشورا برای زنان و دختران حفظ حجاب اسلامی و داشتن عزت نفس است که هیچ زن مسلمانی نباید عفت خود را زیر پا بگذارد تا به خواسته اش برسد. یک زن مسلمان باید حضرت زینب را که در روز عاشورا آن همه رنج و ذلت بر ایشان روا داشته شد، همواره در ذهن خویش مرور کند و از شیر زنان واقعه عاشورا درس بندگی و پاکدامنی بگیرد. مهمترین پیام عاشورا برای خانم ها فداکاری و صبوری است که حضرت زینب کبری سلام الله علیها نمونه ای از یک بانوی مسلمان بوده اند که علاوه بر وظایف بزرگی که بر عهده داشتند همواره به حفظ حجاب اسلامی شان توجه داشتند و در واقعه عاشورا و در میدان نبرد فداکاری های زیادی کرده اند.

 

 

 

تاریخ درج خبر: شنبه ٨ مرداد ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٢٠٥٧  / تعداد بازدید:  986

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: