دسترسی سریع
جمعه ٠١ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبرداد؛

مسمومیت 12 نفر بر اثر مصرف الکل در سبزوار

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: طی دو هفته گذشته ۱۲ نفر بر اثر مصرف الکل در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه مسموم شدند.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت:  طی دو هفته گذشته ۱۲ نفر بر اثر مصرف الکل در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه مسموم شدند.

وبدا سبزوار/ دکترداود سروش در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: از مجموع ۱۲ نفر که بر اثر مصرف الکل در سبزوار مسموم شدند دو مورد آن مربوط به مسمومیت با الکل صنعتی (متانول) بوده است.

وی افزود: مصرف خوراکی الکل از هر نوعی هیچ تاثیری در نابودی ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا و ضد عفونی کردن بدن ندارد و  این باور غلط هیچ گونه اساس و پایه علمی ندارد.

مدیر درمان دانشگاه اضافه کرد: بر اساس این باور غلط، شاهد مراجعه بیمارانی به مراکز درمانی با کاهش سطح هوشیاری و عوارض جدی به سبب مسمومیت ناشی از الکل در سراسر کشور بودیم که منجر به مرگ تعدادی از هوطنان شده بود. 

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به عوارض مخرب الکل صنعتی یا متانول بر اعضای بدن خاطر نشان کرد : راه مقابله با شیوع بیماری کرونا رعایت بهداشت فردی و عمل به توصیه های پزشکی است.

 

 

تاریخ درج خبر: دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩    / شماره خبر:  ١١٥٩١  / تعداد بازدید:  2186

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: