دسترسی سریع
جمعه ٢٢ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

جلسه کنترل بیماری کرونا ویروس درشبکه بهداشت و درمان جغتای

جلسه کنترل بیماری کرونا ویروس با حضورمهندس زرقانی و مسئولین واحدهای شبکه بهداشت ودرمان جغتای در محوطه این شبکه برگزار شد.

جلسه کنترل بیماری کرونا ویروس با حضورمهندس زرقانی و مسئولین واحدهای شبکه بهداشت ودرمان جغتای در محوطه این شبکه برگزارشد.

   روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای/ مهندس حسین زرقانی ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای گفت؛ با همکاری بسیار خوب همه اداره ها، نهادها و بویژه عموم مردم کنترل بیماری کرونا ویروس مطلوب است و کنترل ها در روستاها با همکاری بهورز خانه بهداشت، پایگاه بسیج، شورای  اسلامی و دهیاری به نحو احسن انجام، به طوری که در ورودی یشتر روستاها ایستگاه های ضدعفونی و مراقبت و آموزش های لازم صورت می گیرد.

    وی گفت؛ افرادی که از شهرهای دیگر مراجعه می کنند ، توسط پرسنل شبکه با وی تماس گرفته می شود و آموزشهای لازم ارائه، و از وی خواسته می شود با توجه به سرایت این بیماری از حضور در معابر به مدت 14 روز خوداری گردد، در غیر این صورت و عدم رعایت، با هماهنگی دادستان و نیروی انتظامی باوی برخورد خواهد شد.

   مهندس زرقانی در ادامه از راه اندازی سامانه خود اظهاری https://salamat.gov.ir در مورد بیماری کرونا ویروس گفت، و بیان کرد سامانه خود ارزیابی توسط کلیه مسئولین واحدها، بهورزان و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج ناحیه جغتای اطلاع رسانی در همه شهرستان انجام  خواهد شد.

    رئیس شبکه بهداشت گفت؛  ایستگاه های مراقبت در جهت  پیشگیری از بیماری کرونا ویروس در ورودی ها شهرستان در روستای آزادوار از طرف جاجرم (استان های خراسان شمالی، سمنان وشمال) و در ورودی از طرف سبزوار فعال و از مراجعین وارده به شهرستان،لیست برداری، تب سنجی و آموزشهای لازم در مورد بیماری کرونا ویروس توسط کادر بهداشتی و درمان، نیروی انتظامی، بسیجیان، هلال احمرانجام می شود.

  زرقانی از محدود کردن جلسات و رفت و آ مدها به سبزوار و شهرهای اطراف گفت و بیان کرد در جهت پیشگیری از این بیماری، جلسات شبکه از  طریق ویدیو کنفرانس انجام خواهد شد. و از همشهریان خواست تا در منزل خود بمانند تا از انتشار بیماری کرونا ویروس جلوگیری شود، تا همه با هم بتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

   مهندس زرقانی در پایان از همکاری و همراهی امام جمعه، فرماندار، نیروهای نظامی و انتظامی، ببسیجیان، بخشداران بخش مرکزی و هلالی و همه مسولین، پرسنل ادارهای سطح شهرستان و همه مردم تا رفع بیماری کرونا ویروس از کشور تقدیر و تشکر کرد.

  شایان ذکر است شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با داشتن 8 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک بیمارستان و چهار پایگاه اورژانس جاده ای و شهری فعال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و با جمعیتی حدود 55هزار نفر در غرب خراسان رضوی قرار دارد.


 

 

تاریخ درج خبر: شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٨    / شماره خبر:  ١١٥٣٦  / تعداد بازدید:  1006

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: