دسترسی سریع
جمعه ٠١ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

جلسه هم اندیشی شورای اسلامی روستاهای فراشیان، خداشاه و ابوچناری با رئیس شبکه بهداشت ودرمان جغتای

جلسه هم اندیشی وهماهنگی شورای اسلامی روستاهای فراشیان، خداشاه و ابوچناری با ریاست شبکه بهداشت ودرمان جغتای با محوریت تجهیز و راه اندازی مراکز خدمات جامع سلامت این روستاها در محل سالن اجتماعات شبکه برگزارشد.

   جلسه هم اندیشی وهماهنگی شورای اسلامی روستاهای فراشیان، خداشاه و ابوچناری با رئیس شبکه بهداشت و درمان جغتای با محوریت تجهیز و راه اندازی مراکز خدمات جامع سلامت این روستاها در محل سالن اجتماعات شبکه برگزار شد.

   روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جغتای/ مهندس حسین زرقانی ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای ضمن تقدیر و تشکر از همکاری اعضای شورای اسلامی حاضر در جلسه گفت؛ در طرح اصلاحیه وزارت بهداشت و درمان در سال 1395 ایجاد و راه اندازی سه مرکز خدمات جامع سلامت در روستاهای فراشیان، خداشاه و ابوچناری دیده شد، که مردم این روستاها با تجهیز و راه اندازی این مراکزخدمات جامع سلامت، دسترسی آسانی به خدمات بهداشتی و درمانی خواهند داشت.

   وی در ادامه افزود؛ با توجه به شرایط اقتصادی در حال حاضر امکان تجهیز و راه اندازی مراکز خدمات جامع سلامت امکان پذیر نیست مگر با همت خیرین، که می تواند حضور خیرین در برنامه های سلامت، روز به روز شاهد تحقق و پیشرفت در بحث سلامت در سطح شهرستان جغتای باشیم.

   ریاست شبکه بهداشت ودرمان گفت؛ با توجه به شرایط اقتصادی از نظر کمبود منابع مالی امکان تجهیز مراکز امکان پذیرنیست، و درهمین راستا اعضای شورای اسلامی، دهیار و خیرین این روستاها جهت خرید تجهیزات و راه اندازی این مراکز اعلام همکاری و ابراز امیدواری کردند تا دهه مبارک فجر شاهد راه اندازی مراکزخدمات جامع سلامت در روستای خود باشند.

   گفتنی است  مراکز و خانه های بهداشت فوق با توجه به اصلاحیه طرح گسترش در سال 1395 به تصویب وزارت بهداشت و درمان رسیده است، که با راه اندازی این مراکز، مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری شبکه بهداشت از 5 مرکز به 9 مرکز و خانه های بهداشت از سی و سه خانه بهداشت به سی و شش خانه بهداشت افزایش می یابد.


 

تاریخ درج خبر: شنبه ٧ دی ١٣٩٨    / شماره خبر:  ١١٢٠٢  / تعداد بازدید:  834

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: