دسترسی سریع
يکشنبه ٢٧ خرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوارخبرداد؛

مسمومیت غذایی 51کودک و نوجوان در داورزن / بستری 2 بیمار در بیمارستان حشمتیه

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوارگفت: 51 کودک ونوجوان از اهالی روستای صد خرو از توابع شهرستان داورزن در اثر صرف غذا در یک محفل مذهبی دچار مسمومیت شدند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوارگفت: 51 کودک ونوجوان از اهالی روستای صد خرو از توابع شهرستان داورزن در اثر صرف غذا در یک محفل مذهبی دچار مسمومیت شدند.

وبدا سبزوار/ دکتر عباس کافی روز شنبه با بیان این خبر فوق در گفتگو با وبدا اظهار کرد:تعداد 51 کودک ونوجوان صدخروی شب گذشته در اثر صرف غذا در یک محل مذهبی دچارمسمومیت شده و با علائم ناشی مسمومیت به مراکز بهداشتی درمانی روستای صدخرو و شهرستان داورزن مراجعه نموده اند.

وی افزود: بلافاصله پس ازمراجعه بیماران به این مراکز، اقدامات درمانی اولیه توسط پزشک و کادر درمانی حاضر در محل آغاز و طی هماهنگی با ستاد عملیات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،تیم های بهداشتی و درمانی جهت بررسی تخصصی اعزام شدند.

رئیس اورژانس سبزوار ادامه داد: تعداد 33 بیمار در مراکز بهداشتی و درمانی صدخرو و داورزن پس از معاینات لازم به صورت سرپایی مداوا وترخیص و 18 بیمار دیگر جهت بررسی و انجام آزمایشات تخصصی تر به مرکزآموزشی درمانی واسعی و بیمارستان حشمتیه سبزوار ارجاع داده شدند.

دکتر کافی با اشاره به انجام آزمایشات و بررسی های لازم توسط پزشکان متخصص بر روی بیماران،اضافه کرد:11 بیمار با درمان سرپایی و در صحت و سلامت کامل ترخیص و 7 نوجوان دیگرجهت تکمیل روند درمان در بیمارستان بستری شده اند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوارخاطرنشان کرد: هم اکنون حال عمومی تمامی بیماران خوب گزارش شده است. 5 بیماردر حال ترخیص از بیمارستان و 2 بیمار دیگر جهت دریافت خدمات تخصصی در بیمارستان حشمتیه تحت نظر هستند.

 

 

تاریخ درج خبر: شنبه ١١ آبان ١٣٩٨    / شماره خبر:  ١٠٩٣٧  / تعداد بازدید:  3663

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: