دسترسی سریع
پنج شنبه ٣١ خرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جغتای برگزارشد

چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضورفرماندار و اعضای کارگروه در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جغتای برگزارشد.

   چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور فرماندار و اعضای کارگروه، در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جغتای/ دکتر مرتضی محبی فر فرماندار شهرستان جغتای ضمن عرض خیر مقدم به اعضای کارگروه سلامت، دستورکار جلسه (بررسی بهداشت مدارس و پیشگیری از حوادث غیر مترقبه مربوط به دهه پایانی ماه صفر) را بیان، و بر همکاری مدیران اداره ها در اجرای مصوبات کارگروه سلامت تأکید کرد.   

   مهندس حسین زرقانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان و دبیر کارگروه سلامت، مصوبات جلسه قبل را قرائت، و موارد مصوب شده، توسط فرماندار، از مسئولین اداراه های مورد نظر پیگیری، و همکاری آنها را درانجام مصوبات ضروری عنوان کرد.  

   سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت؛ مصرف آب شرب ناسالم و عدم رعایت بهداشت فردی و محیط نامناسب، عامل اصلی بروز و طغیان بیماریهای منتقله از آب و غذا در مراسمات و عزاداری ها است، و جهت پیشگیری از احتمال شیوع بیماریهای منتقله از آب و غذا، در خصوص تهیه غذای سالم، تامین آب شرب سالم و بهداشتی و جمع آوری زباله و دفن آن درمحل بهداشتی برای کاروانهای پیاده تأکید کرد.

   وی در ادامه افزود؛ با توجه به  دهه پایانی ماه صفر و اعزام کاروانهای پیاده به طرف مشهد  و ضرورت پیشگیری از حوادث غیر مترقبه(بیماریهای منتقله از آب و غذا و...) مربوط به این دهه مقرر شد، در جهت ایجاد موکب های سطح شهرستان هماهنگی لازم بین اداره تبلیغات اسلامی، شبکه بهداشت و نیروی انتظامی صورت گیرد.

   دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی با اشاره به پیشگیری از بیماریها، بیان کرد: نظارت مستمر از اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در اطراف مدارس و...، موکب های ایجاد شده در پیاده روی دهه آخر ماه صفر با همکاری اداره های مربوطه  انجام  می شود.

  شایان ذکر است شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با داشتن پنج مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک بیمارستان و چهار پایگاه اورژانس جاده ای و شهری فعال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و درغرب خراسان رضوی قرار دارد.

 

تاریخ درج خبر: چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨    / شماره خبر:  ١٠٨١١  / تعداد بازدید:  760

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: