دسترسی سریع
سه شنبه ٠٩ خرداد ١٤٠٢


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

بهره مندی بیش از 12 هزار نفر از خدمات بهداشتی / انجام 7هزارو 800 بازدید از مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیش از 12 هزار نفر در ایام نوروز از خدمات بهداشتی و درمانی در مراکز تحت پوشش بهره مند شدند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیش از 12 هزار نفر در ایام نوروز از خدمات بهداشتی و درمانی در مراکز تحت پوشش بهره مند شدند.

به گزارش وبدا/ دکتر فاطمه نوده در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: در طرح سلامت نوروزی ( 25 اسفند الی 17 فروردین) بیش از 12 هزارو 732 نفر،در مراکز بهداشتی و درمانی سبزوار و شهرستان های تابعه خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 5 هزارو 984 نفر از خدمات سرپایی و پانسمان ،یک هزارو 230 نفر از خدمات آزمایشگاهی و یک هزارو 460 مادر باردار از خدمات مامایی بهره منده شده اند؛ افزود: در ایام نوروز بیش از 2هزار و 500 مورد واکسیناسیون در مراکز فعال انجام و تعداد 251زوج جهت انجام آزمایشات قبل از ازدواج به مراکز تحت پوشش مراجعه نموده اند.

دکتر نوده در ادامه با اشاره به فعالیت 18 تیم بازرسی بهداشت محیط  در طرح سلامت نوروزی، گفت: در این مدت 7هزارو 854  مورد بازدید از مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی و 179 مورد بازدید از اماکن و رستوران های بین راهی توسط کارشناسان بهداشت محیط  در سبزوار و شهرستان های تابعه انجام شد.

وی با بیان اینکه در طرح سلامت نوروز بیش از 23 هزارو 771 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی معدوم شده است؛تصریح کرد: دراین مدت 104 مورد اخطاریه صادر،66واحد متخلف به دادگاه معرفی و تعداد 19 مرکزتهیه و عرضه غیرمجاز مواد غذایی پلمپ گردید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد : همچنین در راستای نظارت بهداشتی بر آب آشامیدنی 3 هزار و 64مورد کلرسنجی و 189 مورد نمونه برداری میکروبی انجام و تعداد 3 هزارو 64 مورد سنجش از مواد غذایی با تجهیزات پرتابل بازررسی توسط کارشناسان بهداشتی دانشگاه در ایام نوروز انجام شده است.

دکتر نوده با اشاره به رسیدگی به 196 مورد به شکایات مردمی  در سامانه 190 در طرح سلامت نوروزی، خاطرنشان کرد: کلیه شهروندان می توانند در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی ،شکایات خود را به سامانه فوریت‌های سلامت محیط و کار از طریق تلفن 190 گزارش نمایند.

گفتنی است؛ 38مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستائی و194 خانه بهداشت  تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت ساکن در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می دهند.

 

 

تاریخ درج خبر: دوشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٨    / شماره خبر:  ١٠٠٢٨  / تعداد بازدید:  2958

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: