• 25 آبان 1402
  • 614
.

آیین تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه

آیین تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد. این آیین ظهر امروز با حضور معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، امام جمعه سبزوار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، اعضای هیئت رئیسه و دیگر مسئولان کشوری، استانی، شهرستانی و دانشگاهی در سالن شهید آوینی دانشگاه برگزار شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در این مراسم گفت: امروز دانشگاه با عالم روحانی بزرگواری خداحافظی می‌کند که در دوره خدمتش اقدامات با افتخاری را از خود در دانشگاه به یادگار گذاشتند بویژه در زمان اغتشاشات، پیشتاز و راهنمای مجموعه در کنترل فضای دانشگاه بودند. دکتر سالاری ضمن آروزی توفیق برای حجت الاسلام ایمانی مقدم؛ تعهد، دلسوزی و دغدغه‌مندی در مسائل دانشگاه را از ویژگی های اخلاقی وی برشمرد و گفت: دغدغه این عالم روحانی علاوه بر خدمت رسانی در مسائل فرهنگی، دینی و قرآنی، جذب اساتید متبحر و همراه با دانشگاه و آرمان های انقلاب بود که در این زمینه همراه و راهگشای دانشگاه بودند.

 آیین تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه

رئیس دانشگاه همچنین در بخش دیگر سخنانش اظهار داشت: سبزوار به لحاظ پهنه جغرافیایی از پنج استان کشور بزرگتر است، لذا خواسته ما از مسئولان منابع انسانی دفاتر نهاد نمایندگی رهبری تخصیص حداقل دو نیرو به دفتر نهاد دانشگاه با توجه به پوشش جمعیت دانشجویی دانشگاه است.

در ادامه این آیین حجت الاسلام میراحمدی معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: محیط‌های دانشگاه علوم پزشکی کشور بعد از انقلاب بویژه بعد از بحران کرونا بسیار خوش درخشیند که لازم میدانم از زحمات تمامی کادر درمانی و بهداشتی این مجموعه های کارآمد و مفید قدردانی نمایم.

وی افزود: هیچ خدمتی بالاتر از خدمت  هدایت و هدایت گری نیست. کار برادران روحانی کار انبیای الهی است . لازمه کار دفاتر نهاد در دانشگاه ها روشنگری، بصیرت افزایی و هدایت به صراط مستقیم است. فلسفه وجودی روحانیت ادامه خیرخواهی و خیررسانی به مردم است و انتظار می رود تا مسئولان دانشگاه‌ها با این قشر ارتباط مثبت برقرار نمایند.

حجت الاسلام میراحمدی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اظهار داشت: کار ویژه روحانیون در دانشگاه ها تبین علمی دین، انتقال و تبلیغ عملی، قولی و ایمان مذهبی است. کار در محیط های دانشگاهی دشوار اما ارتباط و گفتگو در این محیط‌ها بسیار شیرین است که خوشبختانه این توانایی در دانشگاه علوم پزشکی از گذشته وجود داشته و هم اکنون نیز برقرار است.

در انتهای این آیین حجت الاسلام و المسلمین مقیسه امام جمعه سبزوار نیز گفت: دفاتر نهاد رهبری نقش بسیار مهمی در جهت دهی علوم و دانشی که برای سعادت و ترقی جامعه لازم است، ایفا می کنند.

همین که در مناسبت های مختلف سیل عظیمی از دانشجویان بصیر و آگاه، متعهد و عالم و اندیشمند حضور دارند، نتیجه زحمات هم اساتید متعهد و متدینی است که بر کلاس های درس اضافه بر موارد آموزشی، درس دینداری و بصیرت افزایی به دانشجویان می آموزند و هم تلاش های ارزشمندی است که دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها عهده دار هستند.

وی بیان داشت: یکی از اقدامات ویژه و ابتکاری حجت الاسلام ایمانی مقدم در دوره مسئولیتش برقراری وحدت بین حوزه و دانشگاه بود که در این مورد اقدامات موثری برداشته شد که امیدواریم این موضوع در زمان تصدی مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ادامه دار باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات حجت الاسلام و المسلمین ایمانی مقدم با اهدای لوح قدردانی و حکم انتصاب حجت الاسلام و المسلمین دین پرور توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی به وی اعطا شد.

 

 

 

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *